Так, тому що очолював МОЗ, але до цього він ще встиг попрацювати очільником поліграфічного комбінату України.
Викрито корупційну схему в держпідприємстві “Поліграфічний комбінат Україна” у 2013-2016 роках, коли його очолював Максим Степанов, який пізніше став міністром охорони здоров’я в кабінеті Дениса Шмигаля — НАБУ і САП.
Учора Степанов став підозрюваним за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна) і ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей) Кримінального кодексу.
За версією слідства, 2013 року тодішній очільник поліграфкомбінату придбав на підставних осіб естонську компанію, через яку організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків для паспортів, ID-карток, водійських посвідчень тощо.
Компанія-прокладка закуповувала матеріали безпосередньо у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за цінами, завищеними в чотири-шість разів. За цією схемою з підприємства вивели понад 450 млн грн.
Також, вважає слідство, підозрювані зареєстрували на іноземну компанію право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів, що давало змогу отримувати додаткову винагороду у формі роялті. Кабінет міністрів з ініціативи НАБУ і САП припинив ці виплати на початку 2022 року.
НАБУ стверджує, що частину грошей у розмірі майже $1,5 млн головний підозрюваний легалізував в Україні, зокрема шляхом фіктивного продажу корпоративних прав за завищеною вартістю.
У викритті схеми, яка існувала в поліграфкомбінаті “Україна”, узяли участь слідчі не тільки з України, а й з Естонії та Франції.
Загалом у справі п’ятеро підозрюваних. Крім Степанова, це колишній начальник відділу поліграфкомбінату, двоє громадян Естонії, які працювали в компанії-прокладці, і ще один українець, якого вважають пособником.
Ось такі у нас були і ще є, на жаль міністри.
Андрій Власенко