20-21 липня, мешканцями Студенянської, Піщанської та Крижопільської громад був помічений бурий червонокнижний ведмідь, який рухався полями у бік Вапнярської громади. Тварину намагаються впіймати, звернулись до правоохоронців.
Під час виявлення ведмедя прохання зателефонувати 102 і в жодному разі не приймати самостійних рішень щодо вилову тварини», — зазначено в дописі на сторінці голови районної адміністрації.
Де взявся на Поділлі мешканець Карпат – можна лише здогадуватись. А може був у когось у приватному вольєрі, а потім випустили «бо надоїв». Чи навпаки сам втік?
Скоро про це можемо довідатись.
Ми запитали у Подільському зоопарку – чи не втікав від них медвідь?
Відповіли, що ні.
Для довідки:
Ведмідь бурий (Ursus arctos) — вид хижих ссавців родини ведмедевих (Ursidae). Цей звір є найбільш знаним видом своєї родини, одним з найбільших наземних хижаків у світі та найбільшим хижаком фауни України.
Загалом у світі нараховується близько 200 тисяч бурих ведмедів. Найбільша популяція існує в Росії — близько 120 тисяч. В США цих тварин 32500, в Канаді — 21750 (дані по США та Канаді на 2004 рік). У Західній та Центральній Європі нараховується 14000 бурих ведмедів у десяти ізольованих популяціях, найбільша з яких — карпатська — за різними оцінками нараховує від 7000 до 7500 тварин (з яких близько 6000 знаходяться в Румунії, і є найбільшою в Європі за межами Росії.
В Україні бурий ведмідь водиться в Карпатах, де, за даними співробітників Карпатського Біосферного заповідника нараховувалось близько 200 тварин. Також поодинокі заходи бурого ведмедя іноді реєструються на півночі Чернігівської та Сумської областей: сюди заходять тварини невеликої сталої популяції, що існує в Брянських лісах (Росія); але постійних популяцій бурого ведмедя на території України за межами Карпатських гір не існує. Як він опинився на Поділлі – загадка.
Андрій Власенко
Мені кажеться шо то ведмедиця