Росія імпортує іранські безпілотники з вересня 2022 року, і місцеве виробництво, ймовірно, дозволить російським військовим налагодити надійніші постачання дронів на фронт, зазначається у звіті. При цьому раніше Росія використовувала безпілотники зі змінним успіхом, а Україна показала, що може нейтралізувати більшість дронів, що наближаються.
Росія, мабуть, розраховує повністю закрити потреби у дронах за рахунок власного виробництва у найближчі місяці. Однак поки вона, як і раніше, залежить від поставок комплектуючих та зброї з Ірану, які переважно здійснюються через Каспійське море, вважають у розвідці.
Експерти дослідницької групи Conflict Armament Research (CAR) раніше повідомили, що на компонентах у російській версії дрону «Шахед-136» були присутні торгові марки 22 різних компаній із семи країн, у тому числі з Росії.
Більшість компонентів були випущені фірмами, головні офіси яких знаходяться в Китаї, Швейцарії та США, йшлося у доповіді. При цьому 12 компонентів виготовили вже після початку вторгнення Росії в Україну.
Если Иран, поддерживая Россию в военном плане, по сути выступает поборником сепаратизма в мире (в частности в Украине), то почему разведкам таких стран, как США, Великобритания, Израиль и Турция не развить в самом Иране идею сепаратизма иранских азербайджанцев?То есть воссоединения единого азербайджанского народа в рамках единого Азербайджана.И начать эту идею всячески продвигать медийно, политически и по линии спецслужб в военном плане. Организовав в Иране мощное движение Сопротивления азербайджанцев иранскому режиму. В том числе и вооружённого Сопротивления, опирающегося на всестороннюю помощь всех этих перечисленных стран+Азербайджана и Украины.