Вони ті, хто завжди йдуть першими під час зачищення, розвідки посадок і полів, проводять розмінування позицій, які займатимуть підрозділи, а у разі виявлення мінно-вибухових пасток — утилізують їх.
«Щодня підриваємо знахідки. Найбільшою проблемою сьогодні є звичайна трава. Потрібно постійно вдивлятися, шукати ознаки мінування. Міношукач, звісно, допомагає, але й ворог залишив такі «сюрпризи» з пластику, які знайти дуже важко», — розповідає сапер на псевдо «Фахівець».
Повільно й виважено вони перевіряють ледь не кожен сантиметр дороги, лісосмуги, колишні позиції ворога, бо знають, що кожна помилка коштуватиме занадто дорого.
«Понад усе в червоній зоні заміновано посадки, тому що там більше можливості в них було замаскувати це все. Розтяжки у траві, під землею, біля дерев і кущів», — поділився сапер на псевдо Хотабич.
☝🏼Діяльність сапера потребує неймовірної концентрації уваги та сталевої витримки. Найголовніший принцип, кажуть захисники, — не поспішати та постійно бути зосередженим.
Лише за кілька годин роботи сапери виявили 52 різноманітні міни та снаряди. Загалом це близько двохсот кілограмів вибухівки у тротиловому еквіваленті.
Міністерство оборони
У нас мабуть війна скінчилась раз протитанкові міни на купу складають і підривають?!