Словаччина звинуватила Росію у втручанні в парламентські вибори та викликала співробітника російського посольства після зауважень РФ щодо “американського сліду” в країні. Про це повідомляє AFP.

Перед парламентськими виборами глава зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін назвав партію “Прогресивна Словаччина” “проксі США” та заявив, що Вашингтон нібито “збільшив своє втручання у внутрішньополітичну ситуацію в Словаччині”.

“Ми вважаємо таку навмисно поширену дезінформацію неприпустимим втручанням Російської Федерації у виборчий процес у Словацькій Республіці”, – йдеться в заяві МЗС Словаччини.

У відповідь на це Міністерство закордонних справ у Братиславі у понеділок викликало співробітника російського посольства та закликало Москву “припинити дезінформаційну діяльність, спрямовану проти Словаччини”.

“Міністерство висловлює рішучий протест проти неправдивої заяви російської розвідки, яка ставить під сумнів чесність вільних і демократичних виборів у Словаччині”, – йдеться в заяві.

Як ми уже повідомляли, днями популістська партія Smer-SD на чолі з колишнім прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо отримала 23% голосів на парламентських виборах, обійшовши центристську “Прогресивну Словаччину” з 18%.

Ще під час минулого прем’єрства Фіцо займав виразно проросійську позицію, закликав до зняття санкцій проти РФ, запроваджених за окупацію Криму. Зараз у цьому сенсі його погляди стали ще радикальнішими – він називав українців “нацистами” та звинувачував у розв’язанні війни на Донбасі.