Вже три місяці майстри з Вінниччини від­бу­до­ву­ють пошкоджене житло мешканців тери­то­рі­аль­ної громади Калинівське Бери­слав­ського ра­йо­ну, що на Херсонщині.

В рамках реалізації проєкту «Пліч-о-пліч» Вінницька область допомагає калинівчанам повернутись до своїх домівок.

– Як здійснювались відновлювальні роботи?

– Найперше, що було зроблено — фахівці Вінницької ОВА обстежили пошкоджений житловий фонд, соціальну інфраструктуру та склали відповідні акти.

За погодженням з місцевою військовою адміністрацією було взято в роботу перших 10 житлових будинків, де проживають мешканці соціально незахищених верств населення.

Будівельні бригади, які прибули в Калинівське з Вінниччини, приступили до роботи вже 10 липня. На тиждень раніше запланованого.

Спершу працівники розчищали від сміття, бруду, уламків та завалів житлові будинки людей. Також прибрали територію біля самих будинків та на вулицях селища.

Тільки після повного розчищення території робітники приступили до ремонту будинків.

Для ліквідації наслідків підтоплення та окупації Херсонщини Вінницька ОВА забезпечила доставку в Калинівське вісім фур з будівельними матеріалами та спрямувала на відновлення 3 мільйони гривень.

– Які результати роботи? Що вдалось відремонтувати?

– Днями будівельні бригади завершили роботи. Десять перших будинків калинівчан повністю відновлені. В цих будинках замінено покрівлю, встановлено металопластикові вікна та двері, здійснено фасадні роботи. Наразі житло готове для проживання.

Але на цьому роботи не припинилися.

Зараз фахівці Вінницької ОВА продовжують обстежувати пошкоджений житловий фонд та соціальну інфраструктуру сіл, які входять до Калинівської територіальної громади Херсонської області. Актують пошкодження та визначають об’єм робіт.

– Як формуються будівельні бригади?

– Будівельні бригади, які працюють в Калинівському, формуються територіальними громадами Вінниччини.

І це не лише фахівці з будівництва! Це — лікарі, освітяни, працівники комунальних підприємств. Працювали в Калинівському навіть голова Луко-Мелешківської територіальної громади та заступник Війтівецької тергромади.

Всі вони пліч-о-пліч працюють, аби калинівчани мали змогу пошвидше повернутися у свої домівки.

До формування бригад та забезпечення технікою долучилися 22 територіальні громади Вінницької області.

За що я щиро їм вдячний!

Загалом за весь час на відновлення Херсонщини було задіяно 125 людей.

– Які плани щодо відбудови Калинівського на най­ближчий час?

– Як я вже казав, фахівці Вінницької ОВА продовжують обстежувати пошкоджений житловий фонд та соціальну інфраструктуру усіх сіл, які входять до Калинівської територіальної громади.

А також додалась ще Великоолександрівська тергромада.

Спеціалісти формують акти, визначають об’єм необхідних робіт та їх вартість.

Одним словом – набирається робочий матеріал для подальшого планування та роботи на об’єктах.

Разом відбудуємо!