Вінничани вирішили звернутися до міської ради з проханням допомогти розібратися у цій ситуації.
– Якщо внесок не буде зроблений до 5-го грудня, то підприємці рибного павільйону можуть йти геть, – сказала їм адміністрація Привокзального ринку. У кожного вимагають до кінця місяця зробити перший внесок у розмірі однієї тисячі доларів за реконструкцію.
13 листопада вони вийшли на протест до міськради
13 листопада, біля міської ради зібралися підприємці з рибного павільйону Привокзального ринку, щоб привернути увагу до незаконних дій безпосередньо адміністрації ринку. Як виявилося, з людей вимагають заплатити за реконструкцію ринку, про яку їх ніхто не попереджував.
Зі слів продавців, роботи щодо реконструкції ринку розпочалися ще рік тому. Про такі плани орендарів ніхто не повідомив, та невдовзі з чуток інших продавців дізналися, що будуть вимушенні вкласти кошти в ці роботи. Така ситуація підприємців стривожила, тому вони звернулися до адміністрації ринку.
— Ми сказали, що нам накриття і вода не потрібні, нам лише залити підлогу, щоб не стояти в цій багнюці й людям було зручно ходити, — пригадує перші розмови про це Олена Штурмаревич. — Він сказав, що нас почув.
Проте у суботу, 11 листопада, кількох орендаторів директор викликав до свого кабінету, де повідомив, що вони повинні з дня на день принести по тисячі доларів внеску на роботи.
— В нас просто немає таких грошей, та і сам внесок не малий. Ми одразу запитали його, а яка кінцева ціна буде, — говорить жінка. — Він каже, мовляв, зараз важко сказати, але ще по чотири або три тисячі доларів прийдеться донести. Тобто це може нам стати до п’яти тисяч доларів.
І це ж не власність орендарів: вони просто орендують ці місця.
Зрозуміло, що одразу і риба підскочить в ціні.
Предстаниця мерії, яка вийшла до людей, заявила, що насьогодні всі ринки міста є приватними. І тому важко впливати на їхнє керівництво. Але в цьому випадку будуть приймати міри.
Директор Привокзального Олександр Олійник заявив, що у виступах людей брехня. Наголосив, що на Привокзальному ринку він працює лише рік і має ціль зробити його комфортним для здійснення покупок та безпосередньо для продажу товарів.
Так, зараз проводиться реконструкція, ми хочемо залити підлогу, зробити відливи, зливи, провести воду та поставити накриття, адже це риба. Але люди відмовляються робити реконструкцію і говорять, що ми з них здираємо по п’ять або шість тисяч доларів. Це вже брехня, — каже директор. «33-й» буде відслідковувати і далі ситуацію.
Андрій Власенко