Через ворожу діяльність іноземних журналістів в Росії могли відстежувати пересування західної зброї.

Про це розповіла колишня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в інтерв’ю виданню Ліга.net.

Маляр вказує, що під час російсько-української війни бували випадки, коли на лінію фронту потрапляли розвідники, які дізнавалися, де розміщено техніку чи озброєння від західних партнерів України.

– У нас є випадки, коли вороги за маячком іноземного журналіста відстежували місцеперебування іноземної зброї… Потрапляють на фронт, не тільки щоб зробити сюжет, туди потрапляють і розвідники, – розповідає вона.

Цим ексзаступниця міністра оборони, зокрема, пояснює правила, за якими допускають журналістів на передову.

Вона додає, що перевіркою таких журналістів займалися, зокрема, як Нацполіція України, так і Служба безпеки України.

Маляр наголосила, що інтереси військових важливіші за оперативність журналістів та засобів масової інформації.

– Треба ставити на терези, що нам зараз важливіше. Щоб цей населений пункт звільнили? Чи щоб прямо зараз це пішло в новинах і вони його не звільнили б… Нам державу чи новину? “Якщо новина піде через три дні після того, що там відбулося, з жодним із нас нічого не станеться”. Така логіка у військових, – каже вона.

Як відомо, Ганна Маляр була заступницею міністра оборони Олексія Резнікова з початку повномасштабної війни Росії проти України та до початку вересня 2023 року, коли на цій посаді Резнікова змінив Рустем Умєров.

Згодом стало відомо, що письменник Ілларіон Павлюк обійматиме посаду начальника Управління преси та інформації Міністерства оборони України, яка раніше була у підпорядкуванні Ганни Маляр.