Мережею TikTok шириться чергове фейкове відео під брендингом телеканалу ICTV, в якому йдеться про те, що президент України Володимир Зеленський нібито скасував воєнний стан і мобілізацію в 10 областях.

Щоб ввести в оману глядачів, був створений фейковий акаунт з логотипом ICTV на аватарі. Для створення фейку було використано відеозвернення президента від 23 листопада, в якому жодного слова не говорилося про скасування воєнного стану. На відео накладено окрему звукову доріжку поверх оригінального відеоряду.

Крім того, наприкінці ролика показують ведучого ICTV, який нібито закликає перейти за посиланням, щоб дізнатися, в яких саме областях скасовують воєнний стан. Цей текст також озвучили поверх відео.

Фейковість зазначеного відео також підтвердив Центр стратегічних комунікацій Міністерства культури та інформаційної політики України.

Українців закликають критично мислити та памʼятати, що ворог активно використовує інформацію як зброю, щоб розхитати суспільство. Варто дотримуватися інформаційної гігієни, щоб не допомагати ворогу поширювати фейки та дезінформацію.

Всі акаунти медіагрупи в мережі TikTok, зокрема, офіційна сторінка телеканалу ICTV та сторінка Факти ICTV, позначені відповідними маркерами верифікації – синьою галочкою. Всі інші акаунти є фейковими.