У Червоному морі потрапили під обстріл кілька торгових суден та, ймовірно, американський есмінець USS Carney.

Associated Press: У Пентагоні на прохання прокоментувати звістки про обстріл сказали, що “бачили інформацію про атаку на USS Carney і торгові судна і нададуть інформацію, коли вона стане доступною”.

Перед цим повідомлення про атаку безпілотниками й вибухи у Червоному морі надійшли від британських військових.

У Пентагоні не стали озвучувати, звідки, на їхню думку, вівся обстріл.

Тим часом бойовики хуті у Ємені заявили про їхню причетність до атаки та що одне із суден поцілили ракетою, і ще одне – дроном у протоці, що сполучає Червоне море з Аденською затокою Аден.  При цьому про присутність есмінця США не згадали. Речник угруповання заявив, що атаки триватимуть, доки Ізраїль продовжує війну з ХАМАС у секторі Гази.

Американський посадовець, який погодився коментувати на умовах анонімності, повідомив журналістам, що обстріл почався о 10 ранку і тривав близько 5 годин. Ще один анонімний співрозмовник із США сказав, що есмінець під час цієї атаки збив щонайменш один ударний безпілотник.

Що передувало: Минулого тижня ракети поцілили поруч з іншим військовим кораблем США, коли той допомагав пов’язаному з Ізраїлем судну, яке зазнало нападу.

З кінця жовтня США розгорнули на Близькому Сході додаткові системи протиракетної оборони.

Глава Пентагону сказав, у чому помиляється Путін

Міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що російський диктатор помиляється, вважаючи, що “може пережити нас”, а також у тому, що підтримка України буде послаблюватися. Крім того, очільник Пентагону назвав ключові причини важливості України для США і світу.

Остін під час промови на Форумі національної оборони імені Рейгана: “Зараз і в Ізраїлі, і в Україні демократії борються з безжальними ворогами, які прагнуть їх знищити.

І ми не дозволимо ХАМАСу чи Путіну перемогти. І ми не дозволимо нашим ворогам розділити або послабити нас.

Тож, в той час як ми нарощуємо підтримку Ізраїлю, ми залишаємось зосередженими на Україні”.

“Отже, через 21 місяць провальної завойовницької кампанії Путіна російські війська значно ослаблені.

Перш за все, завдяки неймовірно хоробрим українським військовим. Але досягнення України також є результатом двопартійного лідерства США і коаліції з близько 50 країн, яку ми створили”.

“…ми все ще терміново потребуємо двопартійної підтримки в Конгресі, щоб ухвалити додатковий закон про надання термінової безпекової допомоги нашим партнерам в Україні, Ізраїлі та інших країнах”.

“Зараз, незважаючи на свою ізоляцію, Путін вважає, що він може пережити українців.

Але він помиляється”.

“Зараз Путін також думає, що він може пережити нас.

Він вважає, що наша коаліція розпадеться, що наша сила волі згасне, а наша демократія просто відволічеться.

Але вкотре Путін помиляється.

І ми повинні продовжувати чітко пояснювати американському народу про ставки в Україні”.