Вінницький апеляційний суд залишив під вартою колишнього настоятеля храму УПЦ (МП) на Вінниччині. 53-річного священника підозрюють у вчиненні злочинів у сфері національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Як повідомляє пресслужба суду, адвокат просив застосувати до священика цілодобовий домашній арешт, замість тримання під вартою.

«Підозрюваний визнав вину, щиро розкаявся, зрозумів, що вчинив неправильно. Він – одружений, виховує трьох неповнолітніх дітей», – аргументував захисник підозрюваного.

Натомість прокурор повідомив, через те, що Дмитра оголошували в розшук, і підозрюваного не було за місцем проживання, існує ризик переховування від суду й слідства, а ще – впливу на свідків.

«Опитано кілька свідків, котрі входили до створеного Дмитром телеграм-каналу каналу, де він поширював матеріали з сайту російської православної церкви», – повідомив прокурор.

Ми уже повідомляли, що слідство встановило наступне: ймовірний правопорушник поширював у месенджері ще й пропагандистську інформацію із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу, захоплення державної влади. Також заперечував збройну агресію російської федерації проти України, представляючи її як внутрішній громадянський конфлікт.

«Заявление о том, что УПЦ никакого отношение не имела к Московскому Патриархату – это апогей лжи, которая началась робкими ссылками на то, что в регистрационных документах Минюста УПЦ зарегистрировали без приставки МП…», – опублікував чоловік у телеграмі.

Поширював антиукраїнський інформаційний контент релігійної та пропагандистської спрямованості він і в російській соцмережі «ВКонтакте».

Інкримінують Т. кримінальні правопорушення згідно з частиною 2 статті 109 та частиною 2 статті 436-2 Кримінального кодексу України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

За них передбачено покарання – до трьох та до п’яти років позбавлення волі відповідно.

Як зазначив на судовому засіданні прокурор, підозрюваний раніше служив у російській церкві. 2020 року його направили працювати священником на Вінниччині.

З відкритих джерел відомо, йдеться про Дмитра Тіхова, колишнього настоятеля храму чуда Архістратига Михаїла в Хонях с. Лисянка Вінницької єпархії УПЦ (МП), якого в листопаді затримала СБУ.