Ситуація на фронті загострюється. Країна-агресорка Росія збільшує тиск на Україну і не демонструє жодних ознак того, що вона готова відмовитися від своєї первісної військової мети – захоплення України.

На тлі просування російських окупантів Україна може бути змушена перейти до оборони. За таких умов наступний український контрнаступ може відбутися тільки навесні 2025 року, йдеться у матеріалі повідомляє The Wall Street Journal.

У виданні зазначають, що Україна опинилася у “вкрай складній геополітичній ситуації”.

Зокрема, на нинішнє становище української сторони вплинули кілька негативних чинників:

  • не зовсім вдалий літній контрнаступ,
  • ризик зупинки надання допомоги від США через чвари в Конгресі,
  • нездатність ЄС спільними зусиллями забезпечити достатньо військову підтримку України,
  • досить помітний перехід економіки РФ на військові рейки.

Журналісти звернули увагу, що нещодавно президент України Володимир Зеленський анонсував будівництво оборонних укріплень уздовж фронту. Автори публікації висловили думку, що така заява українського президента може вказувати на те, що війна переходить у нову фазу. Так, якщо на початку повномасштабного вторгнення РФ українські військові дотримувалися тактики маневреної оборони, то зараз знову повертається тактика окопної війни, яка була на Донбасі після 2014 року.

Якщо західні союзники продовжать надавати Україні допомогу, то, на думку західних стратегів, наступний рік може стати роком відновлення української армії, і це найкращий сценарій. Також можливий інший варіант – що РФ може втратити багато сил у спробах зламати українську оборону.

Журналісти видання дійшли висновку, що якщо у 2024 році Україна стійко протримається, то вона зможе піти у наступний контрнаступ лише навесні 2025 року.