Американський мільярдер Ілон Маск обурився через те, що Служба безпеки України (СБУ) затримала проросійського блогера з Латинської Америки. Через цей інцидент бізнесмен вимагає пояснень від президента України Володимира Зеленського. Про це Маск написав у соцмережі X (Twitter).

Як відомо, скандальний телеведучий Такер Карлсон звинуватив українську владу, зокрема, Зеленського, у “незаконному” затриманні та “катуванні” громадянина США Гонсало Ліри, якого у травні затримала СБУ. Американський журналіст заявив, що блогера нібито затримали через “критику” президента України.

“Громадянин США сидить у в’язниці в Україні після того, як ми відправили понад 100 мільярдів доларів? Чи є в цій історії щось більше, ніж просто критика Зеленського? Якщо це все, то тут у нас серйозна проблема”, – вважає Маск.

В СБУ відреагували на звинувачення Маска. Там зазначили, що під час затримання блогера діяли відповідно до чинного законодавства.

У спецслужбі нагадали, що у травні СБУ викрила на Харківщині блогера із подвійним громадянством (Чилі та США), який систематично виправдовував російську агресію в Україні і поширював проросійські тези у своїх соціальних мережах. При цьому у своїх відео він визнавав правомірною агресію РФ в Україні, заперечував воєнні злочини країни-агресора, та заявляв, що ЗСУ обстрілюють свою ж територію, а в Україні панує “неонацистський режим”.