Окупанти застосували дефіцитні балістичні ракети, щоб уразити енергооб’єкт у Києві. Проте ППО збила усі ворожі цілі. Російські війська атакують Київ переважно вночі. За словами речника Повітряних сил Юрія Ігната, це пов’язано з розміщенням стратегічних об’єктів інфраструктури.
Ігнат зазначив, що у ворога “є багато цілей, які вони хочуть уразити”.
“Тому Київ, власне, і захищений багатьма системами, бо по Києву б’ють часто і саме найнебезпечнішою зброєю”, – зауважив представник Повітряних сил.
Ігнат зауважив, що повітряна тривога у таких випадках вмикається “одночасно з фактично першою роботою ППО”.
Росіяни намагаються приховано атакувати українські міста з наземних установок пуску балістики, додав речник ПС.
“Такі речі з тривогами на півдні постійні. Чутні вибухи в Херсоні, що сталося? Ворог застосував або реактивну, або ствольну артилерію, або С-300. Робить він це приховано, в нічний час, підтягує техніку”, – сказав Ігнат
У противника ракет до С-400 небагато, а С-300 до Києва не дотягуються. Щонайменше двічі РФ била по Києву з Брянської області.
“Вони не ставлять установки на кордон, їх там буде видно. Їх ставлять за сотню кілометрів від кордону, за 50”, – пояснив Ігнат.
На цьому тижні Росія атакувала Київ 10 ракетами С-400. Усі ворожі цілі було збито, а проте уламки пошкодили міську інфраструктуру та припарковані автомобілі. Відомо про 53 постраждалих, серед яких є 6 дітей.
Президент Володимир Зеленський після нічної атаки на Київ наголосив, що Україна потребує більше систем ППО.
За словами Олега Жданова, в Росії можуть виробляти до 20 балістичних ракет на місяць до комплексу С-400. В запасах у ворога може бути декілька десятків, а може навіть сотень таких ракет.
Військовий експерт каже, що з комплексу С-400, за непідтвердженими даними, в режимі “земля – земля” російська армія може обстрілювати територію України на дальність не більше 200-220 кілометрів.