Полювали на корабель капітан якого – зрадник із Вінничччини.

Під час першої дистанційної морської операції Сил оборони надводними дронами на певному етапі особисто керував командувач ВМС віцеадмірал Олексій Неїжпапа. Про це повідомляє «Українська правда».

На вересень 2022 року була готова перша група дронів і команда, яка повела їх у Севастополь. Але через розбіжності з Ілоном Маском, який не дозволяв використовувати його технологію в Криму, перша місія не вдалась.

Команда зрозуміла, що дрон мусить мати кілька різних каналів зв’язку, щоб уникнути таких неприємностей у майбутньому. На найновіших модифікаціях дронів зараз стоїть три системи взаємодублюючого зв’язку.

Восени 2022 року росіяни почали масовано обстрілювати Україну “Калібрами” зі своїх кораблів у Чорному морі. Тож сили оборони отримали вказівку знайти варіант, як знищувати чи хоча б пошкодити ворожі ракетоносії.

В ніч з 28 на 29 жовтня 2022 року склалися всі передумови: дрони модифікували, на морі стояла чудова погода, команда була готова плисти в Крим.

Чотири борти пішли прямо в Севастополь, а три дрони спрямували південніше від півострова, де на рейді стояв новітній фрегат “Адмірал Макаров”. Саме цей корабель після затоплення “Москви” став флагманом ЧФ РФ.

Один український дрон зумів вибрати правильну траєкторію руху і врізався фрегату в правий бік. Команда “флагмана” виявилась абсолютно не готовою до атаки й у паніці взяла курс на Севастопольску бухту.

В цей момент ще два дрони переслідували корабель, але через великі хвилі не могли наздогнати та просто супроводжували його в бік берега. Але й “Макаров” не міг відірватись, бо після атаки в нього не працювала половина двигунів.

У цей час інша група українських безпілотників змогла проникнути в Стрілецьку бухту, однак її одразу ж атакували з берега. Росіяни готувались, тож коли дрони протиснулись в бухту, спалахнув величезний прожектор, а по човнах відкрили вогонь.

На щастя, перед самим українським дроном опинився тральщик “Іван Голубець”. Як тільки оператори побачили його на екрані, миттєво отримали команду на атаку й “Голубець” отримав 108 кілограмів вибухівки.

Інші дрони в цей момент вразили нафтоналивну станцію.

Поки йшов цей бій, підбитий “Адмірал Макаров” допливав до Стрілецької бухти. Російська берегова артилерія, не розібравшись, дала залп по своєму ж флагману, він вистелив у відповідь. Поки росіяни перестрілювались між собою, решта дронів прорвались у Севастопольську бухту. На той момент росіяни увімкнули всі свої потужності РЕБу, сигнал gps зник, зв’язок із дронами був мінімальним. Єдина система, яка дозволяла якось орієнтуватись – це безпосередній оптичний канал на дронах.

“І тут віцеадмірал Неїжпапа особисто починає контролювати кожен метр проходження дронів. Він же з самого Севастополя, виріс там, служив все життя, кожен вигин тих бухт знає. І один дрон повели в Південну бухту, другий – в Північну, третій – в Нафтову”, – розповідає один із учасників тієї операції, який спостерігав за всім у командному бункері.

Один дрон зумів запливти між двома сторожовими кораблями “Ладний” і “Адмірал Ессен” і пошкодити обидва. Проте пошкодження були незначні.
“Це була перша в історії дистанційна морська операція. Надводні дрони отримали бойове хрещення. Але саме тоді ми зрозуміли, що вони мають бути більшими і нести більше вибухівки, щоб це було ефективне ураження”, – розповів УП один із членів команди розробників.
Як відомо, кораблем Адмірал Макаров керує зрадник із Вінниччини
Григорій Бреєв із Тульчинського району – на посаді командира фрегата “Адмірал Макаров”, з якого окупанти атакували міста України.
Його в Україні засуджено до 15 років тюрми.

Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

У суді було доведено, що чоловік 2014 року під час окупації Криму зрадив військовій присязі, відмовився виконувати обов’язки військової служби у ЗСУ та перейшов до російської армії.

Надалі він обійняв посаду командира фрегата “Адмірал Макаров”.

“З борту цього фрегату з лютого 2022 року військовослужбовці РФ запускали крилаті ракети по всій території Україні”, – йдеться у вироку суду.

З 2016 року командиром фрегата “Адмірал Макаров” є капітан 1-го рангу Бреєв Григорій Олександрович, родом із Вінницької області. Раніше командував українськими корветами “Луцьк” та “Тернопіль”.
Цікаво, що і командир операції Неїжпапа і Бреєв колись служили разом в одному українському флоті.
Але зрада Брєєва занесла його ось куди.

Наші журналісти побували на Тульчинщині, де народився Бреев.
Що думають про цього зрадника його земляки та учителі – в наступному номері газети «33-й канал».

Тетяна Квасюк