Зараз українські льотчики використовують західне озброєння на МіГ-29 чи Су-27 зі старим програмним забезпеченням, і це дуже важко.

Коли Україна отримає винищувачі F-16, пілотам стане набагато простіше застосовувати західне озброєння для ураження ворожих цілей, порівняно з використанням його з МіГ-29 чи Су-27. Про це розповів колишній американський пілот F-16 Пітер Грінбург.

“Україні буде важко. Ви ж знаєте, що окупанти мають гарний захист. Російське обладнання загалом вражає – принаймні на папері. Західні літаки та західна зброя додадуть до того, що уже робить Україна. І чудовим прикладом цього є те, що українські пілоти вже стріляють із західної зброї. Вони скидають західні бомби”, – пояснив він у коментарі “Голосу Америки”.

Екс-пілот наголосив, що зараз українскьі льотчики використовують західне озброєння на МіГ-29 чи Су-27, які не оновлені й мають те саме обладнання та програмне забезпечення, що 30 років тому. За словами Грінбурга, це дуже важко.

“Те, що роблять ці пілоти зі своїми нинішніми літаками із західною зброєю, – надзвичайно складно, набагато складніше, ніж будь-що, що мені треба було колись робити. Отже, коли ви замінюєте ці літаки на F-16, або насправді ви навіть їх не замінюєте, ви додаєте F-16, то стає просто легше. Ви можете скидати більше зброї на ворога швидше, і кожен з цих видів зброї матиме вищий шанс виконати свою роботу зі знищення своєї цілі”, – резюмував колишній пілот F-16.

Нагадаємо, що речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів як перші американські винищувачі F-16 мають допомогти в захисті українців від ракетних і дронових атак, а також у боротьбі з російською авіацією. За його словами, результати роботи цих літаків будуть, швидше, накопичувальними.

Водночас голова Українського центру безпеки та співпраці, військовий експерт Сергій Кузан каже, що отримання цих літаків може закінчити епоху обстрілів КАБАми.