Унікальну для України операцію остеоінтеграційного протезування провели на базі Вінницької обласної клінічної лікарні імені М. І. Пирогова
«Остеоінтеграційне протезування передбачає вживлення внутрішньокісткового імплантату у кістку ампутованої кінцівки пацієнта, до зовнішньої частини якого в подальшому фіксуються компоненти протеза.
Ця методика є інноваційною для України і спрямована на те, щоб підвищити мобільність пацієнта та пришвидшити реабілітацію після ампутації. Важлива перевага остеоінтеграції в тому, що вона повертає пацієнтові чутливість, він може відчувати і розрізняти поверхні, на які наступає», – пояснюють в лікарні.
В Україні проведено всього декілька таких операцій.
Фахівці ВОКЛ ім. М.І. Пирогова впроваджують новий напрям протезування за сприяння та допомоги одного з провідних спеціалістів у світі – австралійського ортопеда- травматолога Муньєд Аль Мудеріс. Він зробив вже майже півтори тисячі подібних операцій по всьому світу. Його пацієнти ведуть активний спосіб життя і працюють без обмежень.
«Ідея остеоінтегрування – це швидка реабілітація та повернення до самостійного життя. Я маю пацієнтів по всьому світу – це люди, які потрапили в автокатастрофу, військові з мінно-вибуховими травмами, а також ті, хто постраждали внаслідок інфекційних та інших хвороб», – зазначив Аль Мудеріс.
Робити перші кроки на імплантованих протезах можна вже на другий день після операції. Ще за шість тижнів – повноцінно ходити.