Через підставну фірму створену у лютому зі статутом 1000 грн. ?

Історичним та природнім пам’яткам знаменитої Буші загрожує знищення чи, принаймні, паплюження. Як повідомив у своєму блозі політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, Державний історико-культурний заповідник «Буша» наразі під загрозою знищення.

Користуючись тим, що в Україні йде війна, і людям не до контролю за загребущими руками чиновників, Державна служба геології та надр України виставила на аукціон – Родовище Бушанське, – написав пан Кулик. –  Видобування корисних копалин (промислова розробка родовищ). Поміж сіл Буша, Дорошівка та Слобода Бушанська. Звичайно, що за відсутністю громадського обговорення.

Людей лише поставили перед фактом. Планується вирити кар’єр на 13 гектарів. Під загрозою жителі сіл, зелений туризм, історико-культурний Заповідник Буша, дитячий садок с. Дорошівка, басейни річок Мурафа та Бушанка, геологічна природна пам’ятка загальнодержавного значення урочище «Гайдамацький Яр», реабілітаційний центр екопоселення Бушанська Толока, унікальний бушанський проєкт Захист Корів тощо».

Далі пан Кулик зауважив:

«Нагадаю, що перед цим прикордонна служба заборонила в’їзд осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років включно, до прикордонних територій в межах Яришівської, Могилів-Подільської, Ямпільської, Студенянської територіальних громад Могилів-Подільського та Тульчинського районів Вінницької області.

Буша – це Ямпільській міській громаді Могилів-Подільського району Вінницької області. З одного боку хочуть варварським способом зруйнувати заповідник та розрити природний парк, добити археологічну спадщину. А з іншого – не дати людям висловити свою громадянську позицію».

Переможцем конкурсу є ТОВ «Сі-Еволюшн». Це дивне товариство засноване (вірогідно спеціально під конкурс) щойно у лютому 2024 р.. Статутний капітал усого 1 000 грн. Реєстрація – м. Київ. Власниця і керівниця – Гибелинда Наталія. Спецдозволи на користування надрами відсутні.

Повідомлення про загрозу Буші викликало у соціальних мережах широкий резонанс. Сподіваємося небайдужим громадянам вдасться відстояти заповідник від кар’єристів, – повідомляє сайт Україна інкогніта.

А ось як ці події коментує місцева активістка Людмила Радко:

Звертаюсь до всіх небайдужих. До всіх, хто любить Бушу. Потрібен розголос. Буду вдячна за поширення.

На аукціоні, не повідомивши місцеву громаду, було продано ділянку землі на горі Лисківка ( там де телевізійна вежа, лабіринт і зірки) під… видобуток корисних копалин. Місце над долиною! Між двома заповідниками – Історико-культурним і Гайдамацьким яром!

Якісь підставній фірмі з установчим капіталом 1000грн за понад 2,5 мільйона!

Ми маємо це зупинити. Всі РАзОМ!

Те що збираються зробити, злочин. Це не просто екологічна катастрофа (на екологію, судячи з усього “вершителям судеб”, наплювати). Це знищення унікального місця сили. Місця, яке допомагає людям відкрити власну силу, яка нам всім зараз так потрібна. Друзі,  ті, хто стоїть за цією злочинною угодою, не люблять розголосу… Об’єднаймося заради спасіння Буші, заради спасіння річок, заради спасіння цілющих криниць і джерел, заради здоров’я бушанських дітей. Видобуток корисних копалин практично посеред унікального мальовничого села – неприпустимо!

Буду вдячна кожному, хто допоможе нам відстояти нашу землю .

Відчуваю, що це війна з внутрішнім ворогом! Поки наші хлопці відстоюють нашу Свободу на фронті, ми повинні відстояти нашу землю тут. Інакше….за що гинуть найкращі?!

P.P.S. на фото місце, яке багато хто з вас впізнав. Так це місце, на якому ми зустрічаємо Сонечко. Саме його так підступно намагаються зараз “купити”.

Як стало відомо, днями жителі Буші зібрались на схід села.  Там прийняли резолюцію про незгоду виділяти землю громади для кар’єру.

Вказали на порушення.

Згідно законодавства України та рішення сесії Вінницької облради земля під видобування корисних копалин має віддаватись тільки через обговорення в місцевим громадах, де заплановано кар’єр. І згоди на це більшості місцевих жителів.

Андрій Власенко