Для Вінницької громади тиждень був насиченим на допомогу військовим. Вінницький міський голова Сергій Моргунов передав військовим три автівки, тепловізори, зарядні станції та прожектори для однієї з військових частин міста, де служать нацгвардійці. Цим обладнанням укомплектують три мобільні вогневі групи, які полюють за ворожими дронами.

«Ваша робота дає привід пишатися вами всій територіальній громаді. Зі свого боку, як органи місцевого самоврядування, так і команда Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, намагаємося робити все від себе залежне, аби закривати ваші потреби в межах наших повноважень і у найкоротші терміни», – сказав Сергій Моргунов.

За словами командира військової частини, їхні бійці беруть активну участь у російсько-українській війні ще з 2014 року. Сьогодні мають нове завдання – створити групи, які будуть знищувати російські «шахеди».

«У нашій частині змінився штат. Ввели підрозділ, який необхідно озброїти та зробити його мобільним. Після розмови з міським головою ми це питання вирішили. Автомобілі, які сьогодні отримали, забезпечать мобільність. Ми також встановимо на них озброєння. Завдяки нашим спільним діям із муніципалітетом нам вдалося забезпечити наш підрозділ для ефективного ведення вогню та прикриття як області, так і самого міста Вінниці», – розповідає командир військової частини Валентин Сірак.

Окрім нацгвардійців, муніципалітет підсилив бійців й інших військових частин. Секретар міського голови Павло Яблонський разом із заступником міського голови Андрієм Очеретним передали військовим тепловізори, Mavic 3Т, FPV-дрони, прожектори та зарядні станції.

«Передаємо «Мавіки 3Т» з камерами нічного бачення. Також передаємо «Бандера пауер». Це техніка, необхідна для мобільно-вогневих груп – «ловців шахедів». Найголовніше, щоб обладнання служило нашим військовим, збері­гало люд­ські життя та допомогло у наближенні перемоги. Ми будемо продовжувати допомагати військовим надалі», – розповів Павло Яблонський.

Представник однієї з військових частин Олександр, який брав участь у передачі допомоги, розповів, що такі спецзасоби будуть дуже помічними під час виконання бойових завдань.

«Кожна така передача підвищує ефективність знищення засобів повітряного нападу противника, бо безпілотні літальні апарати типу «шахед» застосовуються зазвичай вночі. Ці прожектори підвищують видимість БпЛА та можливість їхнього знищення. Прожектор працює в комплексі із зарядною установкою, необхідною для живлення. Тепловізори необхідні для виявлення БпЛА вночі», – сказав військовий.

Також на бахмутський напрямок передали потужні рації «Моторола» та зарядні станції «Бандера пауер», придбані разом з громадою. Про таку допомогу для брата-військового попросила вінничанка Ніна Вовк. Її 25-річний брат Ілля з початку повномасштабного вторгнення несе службу в лавах Збройних Сил України у складі штурмової бригади, яка дислокується на східному напрямку.

«Мій брат вчився на військового і зараз несе службу у ЗСУ. У наших хлопців є потреба в додатковому матеріально-технічному забезпеченні, й оскільки волонтери не мали можливості допомогти, ми вирішили звернутися до громади Вінниці й вірили, що нам допоможуть. Створили відповідний лист-запит і передали його на громадських слуханнях Андрію Очеретному. Відтоді ми почали комунікувати, і ось нарешті частина мого брата отримує необхідні речі. Це перша передача, і ми маємо надію, що будуть й інші. Я безмежно щаслива. Це не тільки матеріальна цінність, а й велика моральна підтримка для наших хлопців. Їм приємно, що в тилу про них дбають, піклуються та надають допомогу, яка їм необхідна. Дякую, що почули нас. Я була дуже здивована такою легкою комунікацією з представниками міської ради. Дякую також громаді», – сказала Ніна Вовк.

Загалом, згідно з дослідженням ГО «Громадський контроль», Вінниця є лідером серед обласних центрів за часткою передбачених коштів на підтримку Сил Оборони України.

А бюджет громади на 2024 рік розподілений згідно з ключовими пріоритетами: безпека та оборона, стійкість, турбота.

На пріоритет «безпека та оборона» передбачили майже 1 млрд грн. Це третина коштів, які не входять до захищених статей.

Сергій Годун