Право на вікову надбавку мають громадяни, які досягли 70 років та старше, при умові, що загальний розмір їхньої пенсії не перевищує 10 340,35 гривень.

Розміри вікових надбавок наразі такі:

  • особам від 70 до 74 років — 300 гривень;
  • від 75 до 79 років — 456 гривень;
  • від 80 років та старшим — 570 гривень.

Ці доплати нараховуються автоматично до основного розміру пенсії.

Інші можливості додаткових виплат включають надбавки для працюючих пенсіонерів. Вони автоматично отримують доплату за кожен новий рік стажу під час планового перерахунку пенсій, при цьому розмір надбавки за кожен рік стажу становить 23,61 гривні (1% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Нагадаємо, що пенсіонерам продовжили виплати від ООН. Українські пенсіонери, які живуть на територіях активних або можливих бойових дій, зможуть ще протягом трьох місяців отримувати фінансову допомогу.

За даними ПФУ, право на отримання додаткової грошової допомоги в межах проєкту мають пенсіонери, які відповідають наступним умовам:

отримують пенсію в розмірі меншому за 3250 грн (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсаційної виплати, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, установлених законодавством);

проживають на територіях активних або можливих бойових дій (за переліком, визначеним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309);

не отримували з 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та / або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Виплата додаткової грошової допомоги припиняється у разі, якщо пенсіонер перестає відповідати хоча б одній із зазначених умов.