На фото: Сергій Моргунов та Вячеслав Соколовий зустрілися з військовими з в.ч. «Червона калина»

Минулого тижня допомогу — десятки квадрокоптерів, тепловізори, скиди для вибухівки, авто та 1,5 тисячі літрів пального — отримали шість військових частин та одна громадська організація, яка опікується українськими військовополоненими.

З початку повномасштабного вторгнення Вінницька міська рада на регулярній основі підтримує 34 військові частини.

Підсилили «Червону калину»

На початку минулого тижня на передову з Вінницької громади відправили десять Mavic 3T та п’ятнадцять тепловізорів для бійців 14-ї бригади оперативного призначення ім. Івана Богуна НГУ «Червона калина». Під час передачі були присутні міський голова Вінниці Сергій Моргунов, голова обласної ради Вячеслав Соколовий та очільник Калинівської міської ради Василь Поліщук. Разом зі спец­обладнанням передали захисникам також засоби для гігієни.

«На фронті нічний час особливо небезпечний для наших гвардійців, а завдяки Mavic 3T, який оснащений телевізійною камерою, ми зможемо розвідувати ворожі позиції, їхнє пересування, знищувати живу силу противника та техніку. Ми маємо розуміти, наскільки дрони важливі у цій війні. Так само з тепловізорами — воїни зможуть бачити та вчасно виявляти ворога, що, звісно ж, допомагає зберегти життя наших бійців», — сказав т.в.о. командира бригади Володимир Матущак.

5 Mavic 3T для 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового походу

Чергову допомогу для бійців цього формування від Вінницької громади передав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Зараз ворог суне без упину на всіх ділянках фронту. А ці дрони допоможуть нашим хлопцям та дівчатам «бачити» навіть вночі. Раніше бійцям цієї бригади передавали генератор, зарядні станції та тепловізори. Останні, за словами бійців, від­мінно показують себе в роботі на передових позиціях», — зазначив міський голова.

Навантажена технікою від Вінницької громади машина для 4-ї бригади оперативного призначення НГУ «Рубіж»

Військовослужбовці цієї бригади наразі перебувають на одному з найвідповідальніших напрямків на Сході. Днями від них повернулися волонтери разом з депутатом Вінницької міської ради та координатором Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Тарасом Присяжнюком. Щоб підтримати хлопців на позиціях, їм відвезли два Mavic 3T та два тепловізори, придбані за бюджетні кошти.

«Хлопці та дівчата з цієї бригади тримали позиції біля Гостомельського аеропорту на початку повномасштабного вторгнення. На війні бійці вже 10 років. Вони впевнено дають відсіч ворогу, нищать живу силу та техніку противника. Залишаємося з ними на зв’язку. Будемо оперативно реагувати на їхні запити і допомагати в міру наших можливостей і компетенцій», — сказав Тарас Присяжнюк.

Депутат ВМР Тарас Присяжнюк разом з волонтерами побував на позиціях нацгвардійців на Сході

Він також додав, що вінницький волонтер Денис Романовський посприяв у забезпеченні бійців автівкою, скидами для «мавіків» та десятком FPV-дронів.

Напередодні вони також побували на позиціях 54-ї окремої механізованої бригади. З цими бійцями Вінниця співпрацює тривалий час і вже не вперше вони отримують технічну допомогу від громади. Минулого тижня зокрема їм передали три Mavic 3T, два тепловізори, придбані за бюджетні кошти. Зарядну станцію EcoFlow та «їжачки» — спеціальні металеві конструкції, які військові залишають на логістичних маршрутах, аби зупиняти просування ворога, організували наші волонтери.

«Привезли хлопцям те, про що вони просили. Загалом у них оптимістичний настрій, звіс­но, наскільки це можливо в сьогоднішніх умовах. Вони впевнено тримають позиції. Серед наших бійців немає жодної «зради» — всі розуміють, що маємо захищати свою землю, підтримувати одне одного і допомагати. Інакше в цій війні не виграти», — додає Тарас Присяжнюк.

Отримали підтримку від Він­ницької міської ради, Вінницької громади та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу й бійці 3 окремої штурмової бригади — 5 квадрокоптерів «Мавік» та 20 тепловізорів.

Бійці 3 окремої штурмової бригади отримали спецтехніку

Напередодні, під час засідання сесії Вінницької міської ради у березні, депутати проголосували за виділення 3 млн грн субвенції на придбання БпЛА та 23 тонн палива на суму в 1,2 млн грн, щоб підсилити цих бійців.

Минулого тижня оборонці ще однієї з військових частин, які виконують бойові завдання на Сході, теж отримали технічне підсилення. Йдеться про три тепловізори та потужний квадрокоптер «Мавік 3Т».

«Ця бригада вже вчетверте отримала технічну підтримку від Вінниці, раніше передачі були у грудні, січні та лютому. Цього разу передали тепловізори українського виробництва та квадрокоптер, здатний побачити, відслідкувати та відпрацювати ворожі цілі. Тепловізори, до речі, мають дальність дії 1,9 км — це потужна, якісна річ, яка допоможе виявити ворога і в нічний час», — сказав заступник міського голови Андрій Очеретний.

1500 літрів пального для ГО, яка повертає додому військовополонених

Тим часом за рішенням виконкому від 11 квітня для ГО «Координаційний штаб з питань полонених та зниклих безвісти» Вінниця передає 1 500 літрів дизпалива та бензину на виконання статутних завдань. Ця громадська організація займається поверненням в Україну військовослужбовців ЗСУ з російського полону, а також надає допомогу родинам та близьким зниклих безвісти та полонених оборонців.