Вся територія Свято-Казанського храму у Ладижині повернута релігійній громаді ПЦУ. Наразі можна казати про відновлення історичної та юридичної справедливості. На жаль, це сталось з черговими провокаціями з боку представників УПЦ МП, які розпилювали «перцевий газ» на людей.

Нагадаємо, наприкінці минулого року на зборах релігійна громада підтримала ідею щодо підпорядкування ПЦУ, потім переоформила всі документи, а у січні 2024-го на законних підставах повернула собі храм, який на той час був захоплений нечисленними прихильниками Московського патріархату.

Священник УПЦ МП Євгеній Воробйов разом з невеликою групою лояльних до російської церкви вірянок досі утримував трапезну, утворивши, по суті, анклав та заважаючи проведенню богослужінь у храмі. Так, ці люди йшли на порушення українського законодавства, адже не мали жодних підстав перебувати у приміщенні, але у поліції не бажали конфлікту, тому намагались не втручатися у релігійні справи.

Натомість віряни УПЦ МП демонстративно показували, що закони України на них не розповсюджуються. Періодично вони влаштовували провокації, ініціювали конфлікти та сутички.

На щастя, ситуація вирішилась, відтепер вся територія храму фізично належить громаді ПЦУ. Втім, і цього разу не обійш­лося без «показових виступів». Були і крики, і прокльони, і «перцевий газ» від молодшого сина московського попа. Фактично дитина пішла на дрібне хуліганство разом з однією з парафіянок.

Зважаючи на недавні події у Росії, хлопчику є з кого брати приклад. Нагадаємо про сумну подію, яка нещодавно сталась у підмосковному Ногінську. Там 11 квітня — на четвертому тижні Великого посту — бульдозером зрівняли із землею єдиний на всю РФ храм ПЦУ на честь Пресвятої Трійці. У державі, яка формально каже про православні цінності, хоча де-факто є язичницькою, адже державною релігією є «ідеологія руського миру», знесли православний храм.

Ще додамо, що ПАРЄ одноголосно визнала російську православну церкву інструментом крем­лівської пропаганди та впливу. А патріарха Кіріла та ієрархів РПЦ визнано співучасниками злочинів Росії проти України в ім’я «руського миру», який визнано зброєю терористичної росії проти України.

Нагадаємо, на початку квітня московський священник бігав з молотом і кидав дитину через паркан: у Ладижині знову відбулись сутички навколо храму ПЦУ.

Повернемося до сьогодення у Казанському храмі Ладижина, який є духовним форпостом для усіх вірян та гостей міста з 1908 року. Цієї неділі у храмі знову зазвучить молитва до Бога на рідній українській мові. Службу очолить протоієрей ПЦУ Анатолій Кузнєцов.

Раніше священник служив у парафіях сіл Михайлівка та Жабелівка Вінницького району. До ПЦУ разом із парафіянами трьох храмів приєднався у липні 2023 року. Розповідає, що рішення про перехід з «московського патріархату» приймали колегіально, усією родиною.

«Терпець урвався після початку повномасштабного вторгнення, коли 12 єпископів УПЦ (МП) безпосередньо приєдналися до Російської православної церкви, і УПЦ не прокоментувала цю ситуацію. Багато представників УПЦ все ще на­діються, що вони відокремляться від підпорядкування РПЦ, але УПЦ залишається вірним адептом московських ідей», — зазначив отець Анатолій.

Віримо, що храм стане духовною обителлю та місцем сили для усіх істинних православних вірян. У храмі як годиться будуть відспі­вувати наших загиблих героїв, а за упокій їх душі молитимуться кожної служби. Також там планується створити волонтерський штаб для підтримки військових та їхніх родин.

Якщо ви віруюча людина, справжній патріот своєї Батьківщини та ще й маєте хист до вокалу, тоді громада Свято-Казанського храму Ладижина запрошує вас приєднатись до колективу нашого хору. Довідки за телефоном 068-474-93-66.

Сергій ГОДУН