Така ініціатива не сподобалась керівнику закладу, новопризначеному директору Сергію Ірзі та вчительці математики Світлані П’яскорській, яка має навантаження 30 навчальних годин — найбільше в ліцеї. Ініціатива піддалося критиці. Зі слів Ірини Аркадіївни, розпочалося постійне систематичне цькування з боку вчителя П’яскорської Світлани В’ячеславівни, яке виражалося у приниженні перед учнями, використанні ненормативної лексики в присутності дітей, недопущенні учнів і вчителя в комп’ютерний клас для проведення уроків інформатики, маніпуляції поведінкою батьків, написання безпідставних доповідних спільно із завучем ліцею Наталією Богдан, зведення наклепів та іншому. Вчитель звернулася до адміністрації ліцею, проте їй було відмовлено в об’єктивному вирішенні конфлікту. Потім надіслала електронний лист директору 18.09.23 року, але відповідь не отримала по цей час.

26 березня 2024 року вчитель Гаврилюк проходила атестацію на відповідність займаній посаді як заступник директора. Головою атестаційної комісії є директор ліцею Сергій Ірга, до складу комісії також входять вчителька Світлана П’яскорська і завуч Наталя Богдан. Роботу вчителя атестаційна комісія оці­нила негативно. Відтак є підстави вважати, що проведення атестації у ліцеї проводилося з порушеннями і підхід був необ’єктивним та упередженим.

Щоб оскаржити результати атестації, подано апеляційну заяву до атестаційної комісії ІІ рівня. Її очолює начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Агрономічної сільської ради Ліна Бровченко, яка і затверджує тарифікацію. Відповідно 30 годин для Світлани П’яскорської. Відтак атестаційна комісія ІІ рівня прийняла рішення: залишити рішення атестаційної комісії, дії якої оскаржуються, без змін. Це кругова корумпована порука? Мобінг (цькування на робочому місці)? На ці та інші запитання нададуть відповідь правоохоронні органи, куди буде скерована справа. Відбувся розгляд апеляційної заяви і на ІІІ рівні атестаційної комісії. Витяг із протоколу: задовільнити апеляційну заяву; відповідає займаній посаді; скасувати рішення атестаційної комісії нищого рівня.

Але крапку не ста вимо. Журналістське розслідування триває

Публікація на сайті «33-го каналу» викликала великий резонанс. Відгуки агресивного та емоційного характеру від аноніма та підтримка від людей на адресу вчительки. В суспільстві великий запит на справедливість. Ми будуємо демократичну, правову країну.

Головне – не боятися відстоювати правду. Не боятися, як не бояться наші воїни ЗСУ.

Усі згадані посадові особи мають можливість також оприлюднити свою точку зору на порушену проблему.

Галина Нагорняк,
журналістка