Смертоносний предмет отримав назву “Чорнобильська слонова нога”. Це шматок застиглої лавоподібної маси шириною 2 метри, яка утворилася з розплавленого ядра Чорнобильського ядерного реактора. І є продуктом розжареного уранового пального, яке почало плавитися всередині активної зони пошкодженого реактора.

“Лише 300 секунд у кімнаті з так званою “слоновою ногою” залишать вам лише два дні життя”, – зазначають медіа.

Через інтенсивне випромінювання було зроблено лише кілька фотографій “слонячої ноги”.

Навіть зараз, майже через 40 років після вибуху, входити в кімнату з цим предметом може бути смертельно небезпечним, і загроза може зберігатися протягом століть.

1986 року “слоняча нога” випромінювала 10 000 рентгенів (міра радіації) на годину – приблизно в 1000 разів більше, ніж доза, необхідна для розвитку раку.

Через 30 секунд перебування поряд з нею з′являється втома і запаморочення на цілий тиждень. Через 2 хвилини – крововилив в клітинах тіла, а через 4 хвилини почнеться блювота, діарея та лихоманка. За 5 хвилин можна отримати смертельну дозу радіаційного опромінення, яка майже напевно завершиться смертю через дві доби.

Хоча ядерний матеріал повільно охолоджується, він, ймовірно, залишатиметься небезпечним ще багато років.

Лише через десять років після аварії, за допомогою більш сучасної техніки та засобів захисту, фахівці змогли опуститися всередину реактора і зробити перші знімки. На фотографії, зробленій 10 років потому, випромінювання все ще настільки високе, що заважало проявленню плівки. На ній зображений Артур Корнєєв – заступник директора об’єкту “Укриття” на Чорнобильській АЕС.

Корнєєв, швидше за все, відвідував це приміщення частіше, ніж будь-хто інший, так що зазнав, мабуть, максимальної дози радіації. За даними з відкритих джерел, чоловік помер 2022 року у 73-річному віці.

24 лютого 2022 року російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС, а персонал станції взяли в заручники. 31 березня 2022 російські загарбники пішли з ЧАЕС, перед цим розграбувавши станцію. Есперти вважають, що чорнобильський Рудий ліс не пробачить цього рашистам.