Американка Йошико Міва пережила багато труднощів у житті, проте завжди залишалася стійкою, але донедавна влаштовувала кілометрові прогулянки.

Жінка у свої 110 років була свідком розгортання більш ніж столітньої історії. Попри те, що вона пережила іспанський грип, інтернування під час Другої світової війни та втрату рідних, найстаріша американка японського походження позитивно дивиться на життя. Як пише Today com, її головна порада для довголіття є простою: не потрібно зациклюватися на негативі.

Йошико народилася у 1914 році у родині японських іммігрантів. Вона рано втратила маму та молодшого брата. Після чого її разом з іншими братами відправили жити до дитячого будинку. Попри труднощі, жінка закінчила середню школу у 1932 році, а потім Каліфорнійський університет в Берклі у 1936 році за спеціальністю “бізнес”, повідомляє газета Gardena Valley News.

Йошико не мала можливості знайти роботу, тому влаштувалася до родича, який займався виробництвом продуктів.

У 1942 році Йошико разом з сім’єю примусово відправили до табору для інтернованих у Постоні, штат Аризона. Попри суворі умови та відсутність приватного життя, жінка залишалася сильною.

“Після того, як її та родичів звільнили у 1945 році, вони оселилися в Готорні, штат Каліфорнія. Зіткнувшись з труднощами у пошуку роботи, її сім’я зібрала гроші, щоб розпочати бізнес з розведення рослин. У 1963 році Йошико Міва отримала ліцензію медсестри”, – йдеться у матеріалі газети.

Жінка до 100 років водила авто, розмовляла трьома мовами, а саме англійською, іспанською та японською. Також вона щодня проходила 6 кілометрів пішки у ранньому пенсійному віці.

За словами Йошико, її віра та вдячність буддійській громаді, яка підтримувала її у дитинстві, були постійним джерелом сили, а любов до своєї сім’ї – трьох синів, багатьох онуків та правнуків, давала їй енергію та радість.

Однією з наймиліших примх Йошико є її щоденний ритуал приготування локшини. Її любов до локшини – від спагеті до собо – сягає корінням часів її перебування в дитячому будинку, розповіла вона в інтерв’ю Today com, зазначивши, що ця проста насолода підтримувала її протягом усього її довгого і повноцінного життя.

Син Йошико Алан розповів для Today com, що наразі його мати почуває себе добре та живе в будинку для літніх людей. Там вона щотижня робить зачіску, а в неділю відвідує церковні служби.