“Це однозначно гальмує виробництво і воно стає дорожчим. Цивільним жителям легше вижити без електрики, але для військового виробництва під час війни критично важливо її мати”, – каже Олександр Дмитрієв, який координує роботу із забезпечення військових озброєнням та іншою технікою.

Окрім імпорту електроенергії від сусідів, Україна просить у західних партнерів допомоги у вигляді обладнання для електромереж. Зокрема компанія ДТЕК розпочала кампанію з проханням до країн ЄС передати Україні вживане обладнання, яке їм більше не потрібно.

“Швидко придбати або замовити виробництво нового обладнання неможливо. Єдиний спосіб — отримати вживане обладнання з країн, яким вони більше не користуються, і для цього потрібна лише їхня політична воля”, — сказав представник компанії Павло Білодід.

Електрообладнання, яке можна використовувати в Україні, є у країн Східної Європи, що входили колись до соцтабору. Багато з них уже почали працювати над його передачею.

В ситуації, коли влада закликає бізнес і громадян ощадливо споживати електроенергію, українські підприємці стурбовані через постійні відключення електроенергії.

“Коли вдома відключають електроенергію, моя сім’я до цього підготувалася. Я найбільше боюся, що на роботі немає електроенергії, я не зможу обійтися без електрики”, – розповів ввиданню підприємець, що займається виготовленням дронів.