Про його роботу розповів Євген Маркевич, директор релігійної організації “Карітас-Спес Вінниця”: “Десять років тому сестри монахині, які тут працювали, відкрили “Вікно життя”. Коли почалася повномасштабна війна, сестри виїхали. І тут почала діяти організація “Карітас-Спес Вінниця”.

Наразі вікно надії відновило роботу.

Нам вже принесли новонародженого хлопчика, йому було три години. Зараз дитина в сім’ї, де її люблять та опікуються”, – розповідає Євген.

Також чоловік додав, що “Вікно життя”- це дуже поширена практика в Європі. Такі віконечка є ще в кількох містах України. А у нас в Вінниці – це єдине. Знайти його не складно. Воно знаходиться в центрі міста при костелі.

“За час існування вікна близько дев’яти дітей принесли. Його основна мета – не вбий, поклади дитинку, якій Бог дав життя, у це вікно, і про неї попіклуються”, – каже Євген.

Він також розповів, як функціонує “Вікно життя”. Мама, яка зважилася на цей крок, приходить до "Вікна життя" і залишає дитину. У неї є 80 хвилин, щоб анонімно піти. У приміщенні цілодобово перебувають працівники, які опікуються дітьми. Після того як спрацьовує сигналізація, вони забирають дитину, викликають медичну допомогу та службу у справах дітей.

Дитина протягом трьох місяців перебуває у центрі "Матері та дитини". За цей час біологічна мати може передумати і забрати своє немовля. Однак, за словами Євгена, жодна мама не повернулася. Всі дітки, які були залишені, зараз мають люблячі сім’ї, де про них піклуються.