Економісти вважають, що падіння гривні прискориться

Експерти вважають, що гривня до кінця тижня продовжить дешевшати. Девальвації гривні сприятимуть фактори, пов’язані з фінансовою підтримкою з боку Заходу.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив, що зараз відчуваються негативні наслідки піврічної затримки військової допомоги з боку США.

“Фінансова логіка проста: замість виплати грошового утримання військовим, влада України була змушена купувати зброю і патрони для стримування російської навали. У держбюджеті утворилася “дірка” у 200 млрд грн, для “латання” якої потрібні додаткові кошти, бо західну допомогу використовувати для цього ми не можемо.

Тому влада готує збільшення податків, зокрема ПДВ і військового збору. Це призведе до зростання інфляції, бо за все заплатить споживач. тренд, готівковий долар подорожчає вище 40,50 грн у продажу. Те, що Нацбанк встановив офіційний курс понад 40 грн за долар, прискорить тренд на падіння гривні”, – зазначив економіст.

Водночас фінансовий аналітик Андрій Шевчишин вважає, що курс понад 40 гривень за долар вигідний державі.

“Збільшити надходження до держбюджету від зовнішньоекономічної діяльності та номінованих у валюті зборів потрібно, нерезидентам валюту під дивіденди і для виплати відсотків за зовнішніми кредитами дорожче продати потрібно. Імпорт гальмувати треба. Можна ще знайти причини. Але в “гнучкому управлінні” курсом тільки НБУ ставить фінальну крапку у виборі тенденції і точки зупинки”, – пояснив аналітик.

Зі свого боку президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко заявив, що попит на валюту скоро піде на спад, відповідно подешевшає і долар.

“Варто почекати кілька тижнів – і знову матимемо курс на готівковому ринку нижче 40 грн/долар”, – підсумував експерт.

Курс валют 28 травня – дані НБУ

Національний банк України встановив на вівторок, 28 травня, офіційний курс долара до гривні на рівні 40,30 грн/дол., таким чином, гривня ослабла на 18 копійок.

Офіційний курс НБУ щодо євро на завтра встановлено на рівні 43,76 грн/євро, тобто гривня ослабла на 27 копійок.