У Вінниці відхилили апеляцію священника УПЦ (МП), якому присудили два роки позбавлення волі без конфіскації майна. Чоловіка визнали винним у виправдовуванні збройної агресії РФ проти України та в діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Про це повідомляють у Вінницькому апеляційному суді.

Обвинувачений просив змінити вирок, звільнивши його від покарання з випробуванням – річним іспитовим строком. Пояснював, що у забороненій російській соцмережі та в телеграм-каналі поширював антиукраїнський інформаційний контент релігійної спрямованості та пропагандистського характеру без злочинного умислу.

«Я ділився міркуваннями патріарха. Про те, що своїми діями завдаю шкоду Україні, дізнався лише після оголошення підозри. Відтоді я поміняв світогляд», – сказав Т. на судовому засіданні.

Адвокат же звертав увагу суду, зокрема, на те, що обвинувачений, батько трьох неповнолітніх дітей, у скоєному розкаявся і визнав вину. Каже, виправитися він може і без ізоляції від суспільства.

На думку ж прокурора, рішення суду першої інстанції – законне і справедливе. Зауважив: Дмитро про вчинене не шкодує, до того ж він переховувався від органів досудового слідства та перебував у розшуку.

Вислухавши учасників справи, колегія суддів ухвалила залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення районного суду – в силі.