Росіяни на війні вже втратили чимало кораблів та катерів – абсолютну більшість через удари дронами та ракетами з боку України. Проте іноді росіяни втрачають кораблі наче через нещасний випадок, але опосередковано через свої агресивні дії. Так, наприклад, трапилося з “Адміралом Левченком” – великим протичовновим кораблем (за класифікацією НАТО – ескадреним міноносцем). 10 червня 2024 року судно загорілося у Баренцевому морі на півночі країни-терористки.

Цей корабель не був залучений у повномасштабну війну проти України, проте вона стала однією з причин втрати судна. Що відомо про “Адмірала Левченка”, якими є його характеристики та можливості

10 червня керівник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук повідомив, що у Баренцевому морі спалахнув російський корабель – протичовновий “Адмірал Макаров”. За його словами, причиною стало займання установки.

Плетенчук наголосив, що в знаки далося те, що Україна ввела санкції проти Росії після початку агресії у 2014 році й ворог не міг більше отримувати двигуни для кораблів, які виготовляли у Миколаєві. І ось результат.

Так буває, коли “свєрхдєржава” отримує санкції від України й не може обслуговувати самостійно двигуни, вироблені у Миколаєві. 10 років не вистачило на вирішення цієї проблеми. Одна з установок і запалала, – пояснив Плетенчук.

Станом на 11 червня невідомо, чи корабель після пожежі залишився на плаву. Проте керівник комунікацій Сил оборони Півдня відзначив, що екіпаж корабля – кілька сотень людей. Про загиблих чи постраждалих інформації поки що також немає.

Характеристики "Адмірала Левченка"

"Адмірал Левченко" належить до серії радянських великих протичовнових кораблів і багатоцільових фрегатів 1-го рангу, які були прийняті на озброєння флоту СРСР. Конкретно це судно було закладене у Санкт-Петербурзі у 1982 році та вже через 3 роки спущене на воду. Назвали його на честь радянського адмірала Гордія Левченка.

У 1989 році його ввели у склад Північного флоту СРСР (після розпаду Радянського Союзу – Росії). Цей корабель має наступні характеристики:

водотоннажність – 7 620 тонн;
довжина – 145 метрів;
ширина – 17,2 метра;
осадка – 5,2 метра;
двигуни – 2 форсажних (22 500 кінських сил кожен) та 2 маршових (потужність 9 000 кінських сил кожен);
максимальна швидкість ходу – 30 вузлів (55,5 кілометра на годину);
дальність плавання – 6 350 морських миль на 14 вузлах при найбільшому запасі палива;
автономність плавання – 30 діб;
екіпаж – 275 осіб.

Кораблі такого типу здатні нести кероване ракетне озброєння та діяти в дальній морській та океанській зонах, а на борту мають авіаційну групу в складі 2 гелікоптерів К-27. Крім того, "Адмірал Левченко" обладнаний й іншим озброєнням, зокрема:

радіолокаційною станцією МР-145 та РЛС, яка здатна виявляти ракети та літаки;
протичовновим комплексом "Раструб";
2 корабельними установками АК-100 калібром 100 міліметрів;
2 напівавтоматичними універсальними гарматами 21-К калібром 45 міліметрів;
зенітно-ракетним комплексом морського базування "Кинджал";
4 шестиствольними корабельними автоматичними артилерійськими установками АК-630, калібром 30 міліметрів;
іншим протичовновим та мінно-торпедним озброєнням.