За матеріалами Служби безпеки суд задовольнив позов Мін’юсту щодо заборони 8 проросійських організацій, які координував екснардеп Віктор Медведчук.

Представники цих «громадських організацій» планували державний переворот в Україні, який хотіли синхронізувати з початком повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року.

Таким чином вони сподівались допомогти агресору якнайшвидше захопити Київ, а згодом і всю територію України.

Для цього представники цих організацій мали ініціювати проведення в Києві так званих «національних зборів».

Під час «з’їзду» планувалося оголосити ультиматум вищому військово-політичному керівництву України щодо «відсторонення від влади».

У разі відмови – зловмисники мали намір захопити ключові держустанови у Києві та інших регіонах держави.

Всі вони координувалися з росіянами та лідером забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя», підозрюваним у державній зраді екс-нардепом Віктором Медведчуком.

За матеріалами СБУ, суд заборонив та примусово розпустив наступні громадські організації:

  • Міжнародна громадська організація «Ми народ України» (згідно з системою Youcontrol уповноважені особи: Василь Остафійчук та Зинаїда Цариняк);
  • Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнське гетьманське козацтво імені Івана Богуна» (уповноваженою особою є Сергій Брижицький);
  • «Соборне козацтво» (згідно з системою Youcontrol уповноваженою особою усіх козацьких організацій є Юрій Галицький);
  • «Соборне козацтво» «Харківський округ»;
  • «Соборне козацтво» «Баришівська станиця»;
  • «Соборне козацтво» «Київський округ»
  • «Соборне козацтво» «Львівський округ»;
  • «Соборне козацтво» «Сумський округ»

Представники саме цих організацій мали намір ініціювати проведення в Києві так званих «національних зборів» на яких вищому військово-політичному керівництву України планувалося оголосити ультиматум щодо «відсторонення від влади». У випадку відмови зловмисники за допомогою бойових груп хотіли захопити ключові держустанови у Києві та інших регіонах держави. До складу угруповань мало увійти понад півтисячі озброєних осіб.

В СБУ нагадали, що у серпні 2023 року так звані «громадсько-політичні діячі» отримали різні терміни тюремного ув’язнення. Також було заочно засуджено громадянина Росії, який координував підривну діяльність угруповань Віктора Медведчука з території Росії. Прокуратура довела в суді їх вину у підготовці повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.