Наші предки вірили, що на Зелений тиждень перед Трійцею прокидаються душі померлих. Не всі вони мають добрі наміри. А тому, щоб відігнати від своїх осель нечисть, було прийнято прикрашати будинок, двір перед ним та кожну кімнату різною зеленню, яка своїм ароматом відлякує заблудлі душі. На підлогу часто стелили лепеху, чебрець, полин, а надворі ставили кленове гілля.

Звичай прикрашати будинки зеленню у християн існував ще за часів старозавітної Церкви, коли біля будинків в П’ятидесятницю ставили зелені гілочки в пам’ять того, що на Синайській горі, де Мойсей отримував скрижалі з Десятьма заповідями, все цвіло та зеленіло.

Чим прикрашають будинок на Зелені свята

Будинки, ворота та навіть паркани на Трійцю прикрашають різноманітними травами. Зазвичай використовують: мелісу, м’яту, волошки, лепеху, чебрець тощо. Їх прийнято збирати напередодні, щоб вранці занести до церкви на богослужіння та освятити. Потім ці трави висушують і тримають в оселі як оберіг.

З дерев для прикрашання будинку підходять гілочки: клена, дуба, липи, берези, горіха. А от вербу і осику використовувати заборонено. Осикою не можна прикрашати оселю тому, що саме на цьому дереві, за легендою, повісився Іуда. Вербу ж не ламають через те, що вона вже віддавала свої гілочки на Вербну неділю.