“Звичайно, нам хочеться прийняти капітуляцію Росії. Водночас очевидно, що цього поки що не відбувається, хочеться вірити, що поки що, але невідомо скільки це триватиме”, — сказав Гончаренко.

Він також нагадав, що і президент Володимир Зеленський, і рішення РНБО забороняють вести переговори з главою Кремля Володимиром Путіним.

“РНБО — це, власне, президент, тобто він сам собі заборонив, а зараз намагається цю хвіртку відчинити для переговорів”, — наголосив Гончаренко. Він також сказав, що якщо мета переговорів — Херсон і Запоріжжя на додачу до захоплених РФ територій, — на такі переговори жодна влада України не піде.

Гончаренко також прокоментував підсумки Саміту миру. За його словами, він не називає їх поганими, але зараз потрібно зосередитися на фронті. “На мою думку, сьогодні наше головне завдання — це завести в Україну західних військових, батальйон естонців або литовців, поляків, французів на кордоні з Білоруссю”, — сказав він, додавши, що це потрібно, навіть попри те, що західні військові й не братимуть безпосередньої участі в бойових зіткненнях.

“Сьогодні все вирішується на полі бою — і без успіхів, у нас не буде хороших результатів і в переговорах”, — підсумував він.