Лікар-психіатр Тара Сварт стверджує, що перебування поруч із деревами допомагає жити довше. За її словами, дерева виділяють хімічні речовини, які благотворно впливають на нашу імунну систему.
– Можливо, це широко висміюється, але, за даними нового дослідження, обійми дерев насправді можуть знімати стрес і сприяти продовженню життя, – ідеться в повідомленні.
Є думка, що прогулянки лісами з одночасним прослуховуванням співу птахів насправді вивільняють хімічні речовини, які зміцнюють нашу імунну систему. За словами Тари Сварт, нові фізіологічні дані свідчать про те, що люди живуть довше, якщо їхнє житло розташоване близько до дерев.
Лікарка стверджує, що будь-які дерева, але особливо кедри, сосни та кипариси, виділяють сполуки, звані фітонцидами, які запускають вивільнення природних клітин-кілерів у нашій імунній системі.
– Тож це, по суті, підвищує наш імунітет. Ми всі думали, що хіпі, які обіймають дерева, це щось на кшталт дивацтва, – каже Сварт.
За словами вчених, вдихання хімічних речовин, які дерева виділяють у повітря, навіть підвищує рівень протиракових білків.
Сварт додала, що нова галузь досліджень під назвою нейроестетика, яка вивчає вплив краси і творчості на мозок, також виявила, що просте проведення часу на природі також є заспокійливим на психічному рівні – через вбудовані еволюційні чинники виживання.