Сьогодні, 31 линня, відбудеться засідання Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, на якому обговорюватимуться ініціативи уряду щодо підвищення податків.

“Буде чесний і прямий діалог між бізнесом та представниками влади. Наша Рада вже продемонструвала власну ефективність, такий рівень комунікації між владою і бізнесом є безпрецедентним”, – написав голова ОП Андрій Єрмак у Telegram.

Очікується, що у зустрічі візьмуть участь прем‘єр-міністр Денис Шмигаль, перша віцепремʼєр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, міністр фінансів Сергій Марченко, голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
“Сподіваюся, що ми будемо мати відкритий та конструктивний діалог на цій платформі. Бізнес важливий”, – додав голова Офісу президента.

Як відомо, дефіцит бюджету становить 500 млрд гривень: якщо Рада не підтримає урядовий пакет оподаткування, вже у вересні можуть виникнути проблеми з військовими виплатами.

Однак, український бізнес та профспілки виступають проти підняття податків. Бо і так в умовах війни та зростаючої інфляції доходи підприємців різко знизились. Багато бізнесів через це вимушені були закритись. Зокрема, проти законопроєкту висловився засновник Ajax Systems Олександр Конотопський: “Податки піднімати не можна. Це архітектурна річ. Ні громадяни ні бізнес до цього не готові”.

Разом з ним, своє ставлення до урядової пропозиції висловив співзасновник monobank Олег Гороховський:
“Зараз слухай…Той, хто прийде до тебе, з пропозицією підвищити податки у країні, що воює, той і зрадник”, – написав він на фейсбук-сторінці. На запитання, як знаходили кошти під час попередніх воєн, Гороховський написав, що “розстрілювали тих, хто краде і мародерствує під час війни”.

А таких високопосадовців у нас більше ніж достатньо. Щодня повідомляється про мародерів митників, суддів, прокурорів та чиновників з різних міністерств та відомств. І суми вкрадених ними грошей просто астрономічні.

Спілка Diia.City United виступає проти підняття податків з обороту компаній та доходів фізосіб і також закликає уряд опрацювати інші джерела надходжень до бюджету.

Новий законопроєкт щодо змін до податків суттєво дискримінуватиме сумлінних прозорих платників податків, толеруючи податкових “ухилянтів” та збільшуючи тіньову економіку, вважають у Американській торговельній палаті в Україні. Торгово-промислова палата України теж закликає утриматись від законопроєкту №11416, який підвищує наявні та вводить нові ставки військового збору.