“Умови програми: ставка фінансування 7% річних, одноразова комісія складає 1,5%. Також ОСББ та ЖБК неохідно буде сплатити перший внесок за обладнання та монтажні роботи в розмірі 30% від загальної суми. Для того, щоб скористатись програмою ОСББ або ЖБК, необхідно звернутись у будь-яке відділення банку та надати перелік документів: рішення мешканців щодо залучення кредитних коштів, зазначення всіх параметрів фінансування, зазначення обладнання в заставу, а також — всі фінансові документи”, — пояснив Вячеслав Маципура “Суспільному Вінниця”.

Голова ОСББ Андрій Калашніков сказав, що сонячну електростанцію встановлять потужністю 30 кВт. В їхній багатоповерхівці — 31 квартира. Таке обладнання буде забезпечувати власні енергетичні потреби всього будинку.

“Ми встановлюємо 30 кВт станцію, це буде на 36 кВт – сонячні панелі. Це будуть на 32 кВт акамулятори і інвертор гібрідний на 30 кВт. Він дозволяє накопичувати енергію від сонячних панелей. Якщо сонця немає, то вона накопичується від зовнішніх мереж. Тобто, матимемо акумулятори, які завжди будуть заряджені і навіть, якщо світло відключиться на 10-12 годин, у нас буде працювати дахова котельня, буде опалення, гаряче водопостачання. Плануємо запустити дві насосних станції, щоб забезпечити водопостачання від 7 поверху до дахової котельні й один з двох ліфтів заживити”, — сказав Андрій Калашніков.

Розмістять сонячні панелі на даху.
“СЕС забезпечить нам не тільки безперебійну роботу дахової котельні під час відключення світла, а й забезпечить значну економію. В часи, коли світить сонце, взагалі не плануємо споживати електроенергію. В середньому будинок витрачав на місця загального користування, дахову котельню, ліфти і насосну станцію від 6 до 7 тисяч гривень щомісячно при старих тарифах”, — додав Андрій Калашніков.

Загальна вартість проєкту, за словами Калашнікова, сягає 1,4 мільйона гривень. 70% від цієї вартості сонячної електростанції повертає держфонд енергоефективності, 40% — за встановлення компенсує місто.

"В нас є частина своїх коштів на рахунках, які ми акумулювали за певний період часу. Ми беремо кредит в банку під 7%. Коли встановлюємо станцію на наш рахунок, подаємо до фонду енергоефективності, вони нам відшкодовують до мільйона гривень і частину відшкодовує ВМР за програмою співфінансуванння. Ми гасимо кредити і все. Мешканцям, які проживають в будинку, не буде нічого вартувати. Через те, що наші гроші і кредитні є. Додаткового фінансування ми не збираємо", — сказав голова ОСББ.

За словами Валентини Копецької – заступниці директора міського департаменту житлового господарства, там закладають кошти в міру надходження заявок від ОСББ.

Фонд "Гріндім" компенсує 70% на обладнання, але не більше мільйона. Затверджено порядок проведення капремонту системи електропостачання з встановлення СЕС. Гроші міськрада відшкодовує лише після виконаних робіт. Поки у Вінниці встановити енергогенерувальне обладнання за державною програмою "5-7-9" виявило бажання лише одне ОСББ, зазначила Валентина Копецька.