Як пише газета Financial Times, три діючі атомні станції України виробляють майже половину електроенергії країни, і через 10 років потрібно буде замінити два реактори.

У січні Галущенко оголосив, що “Енергоатом” розпочне будівництво чотирьох нових реакторів. Однак малоймовірно, що компанія, яка була втягнута у корупційні скандали, зможе залучити мільярди доларів, необхідних для цього проєкту.

План Галущенка щодо закупівлі старих російських технологій у Болгарії за 600 мільйонів доларів було зупинено після протестів депутатів цього літа.

Єдина українська енергетична компанія, яка змогла залучити значне міжнародне фінансування, — це державний оператор “Укренерго”. Але після суперечливого звільнення його керівника Володимира Кудрицького з вересня подальші інвестиції опинилися під питанням, пише газета.

Кудрицький сказав, що схема кредитів для інвесторів у малі електростанції, запроваджена в липні, призведе до появи десятків нових гравців на ринку та створить конкуренцію для “Енергоатому”, що міністерство енергетики намагалося відкласти.

Як ми уже повідомляли, Служба безпеки України затримала директора з контрольно-ревізійної роботи “Енергоатому” Олександра Скопича.

Директору з контрольно-ревізійної роботи НАЕК “Енергоатом” Олександру Скопичу, якого затримали на хабарі, обрано запобіжний захід у вигляді застави у сумі 1 мільйон гривень. Втім, черговий корупційний скандал у відомстві може коштувати українській енергетиці мільярдів доларів інвестицій.