Про це селяни дізналися випадково і того ж дня зателефонували до редакції:

«Побачили, як якийсь незнайомий чоловік розбивав коликами площу на нашому пасовищі, — розповіла Світлана Марчук. — Виявляється, вже шестеро чоловік отримали тут землю. А як же бути нам? Де випасати корів та кіз? З чого жити? Ми, прості селяни, не можемо взяти ті два гектари у власне користування, а тут легко віддали ціле пасовище — 45 гектарів! Ми цього так не залишимо!»

Сільський голова Лучинчика Віктор Медвідь пояснив:

– Для однієї корови потрібно 50 соток зеленої трави, аби її прогодувати. А в нашому селі 121 корова, 94 телят, 42 кози і 257 овець. І це все має десь випасатися! Потрібно щонайменше 120 гектарів. А документи на пасовище поки що не готове. От цим і скористалися у Держгеокадастрі. Вони виділили землю учасникам АТО, котрих ми навіть не знаємо і нічого не чули про них, бо до нас ніхто не звертався.

П’ять чоловік вже отримали там землю, шостий приїжджав до мене погоджувати земельну ділянку. І вже від нього ми дізналися, що пасовище наше Держгеокадастр роздав ще у лютому. Я особисто поїхав на прийом до заступника керівника Держгеокадастру у Вінницькій області Сергія Рябчуна. Він пообіцяв розібратися і знайти вихід з ситуації. Але це проблема не тільки нашого села. Бо у більшості випадків пасовища не оформлені. Хтось не назбирав грошей, хтось ще готує документи… Проблема є. Я дуже поважаю учасників АТО. Але годувати людей теж треба. Молоко, масло, м’ясо ми їмо і не задумуємося, звідки воно береться. Не будемо ж ми завозити з Європи всі продукти. Якщо у нас заберуть єдине пасовище — це буде дуже великий шум на всю область. Районне керівництво про цю ситуацію знає, ми разом написали листа до обласного керівництва.

В управлінні Держгеокадастру у Вінницькій області відповіли так:

– Лучинецька сільська рада з клопотанням про передачу вказаної земельної ділянки з 2013 року і по даний час до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області не зверталась. Зі слів сільського голови ця земельна ділянка  використовувалась громадянами самовільно як стихійне пасовище. Земельна ділянка була зарезервована нами для учасників АТО. Інформація про зарезервовані земельні ділянки була опублікована на офіційному сайті Головного управління. З метою вирішення конфліктної ситуації це питання перебуває на розгляді.