Від початку повномасштабної війни жінки з села Тартак, що на Вінниччині, зліпили понад мільйон вареників для ЗСУ, і передали волонтерами на різні напрямки фронту та в різні підрозділи наших оборонців. Про це повідомляє видання Жмеринка.city.
Господині свою волонтерську діяльність називають «Пекельна кухня», і дякують за підтримку місцевому фермеру Олегу Кусюку, який постачає всі необхідні продукти.
Завідуюча Бібліотекою в селі Тартак Надія Лівшун розповіла, що ідея започаткувати в селі кухню для ЗСУ виникла у Олега Миколайовича Кусюка, який запропонував готувати хлопцям на передову вареники, сало, котлети, голубці та інші смаколики.
Вимішувати тісто на вареники довірили наймолодшій Тетяні. Жінка з посмішкою каже, що мішок поруч на 25 кілограм муки – це лиш так, на один хороший заміс. А ще вона добре знає секрет заварного тіста – еластичного, смачного, тонкого, яке не прилипає і має чудовий смак.
За столом кожна господиня виконує свої функції: хтось вправно катає тісто качалками, хтось готує начинки, хтось ліпить вареники, а хтось пильнує за каструлями на плиті. Різні функції, але єдина мета – підтримати наших оборонців.
Господині кажуть, що в 1 відро поміщається до 120 вареників, за один підхід, як кажуть дівчата, вдається зліпити 10 відер, а це понад 1200 вареників. Але як їдуть волонтери на схід, то буває, що і по 36 відер передавали за один раз, а це понад 40 тисяч вареників з різними начинками. А щоб варенички довго зберігались свіжими і ароматними, їх заливають натуральним смальцем із домашньої свинини.
Щоб підняти хлопцям настрій на відра з варениками жінки клеють фотографії «Пекельної кухні» з віршами, які складає місцева жителька Олеся. Окрім передач на лінію фронту, господині також готують страви для військових, які проходять лікування і реабілітацію у місцевих лікарнях.
А це – вареники з картоплею, з сиром, з м’ясом, капустою, голубці, котлети, салати, страви зі свинини та улюблені намазки з салом і спеціями на хлібчик – військові вже добре знають і впізнають їжу від “Пекельної кухні” і щиро дякують жінкам із Тартака.