Такі регулярні купання мають позитивний вплив на наше фізичне та психологічне здоров’я.

Плавання у холодній воді, відоме також як плавання у відкритій воді або в дикій природі, стало однією з найбільш популярних тенденцій за останні пару років. Понад 7,5 мільйона людей плавають у ставках, озерах, річках та морях щороку. І все більше людей приходять саме до купання у прохолодній чи холодній воді, не чекаючи теплої пори року. Але, чи справді таке плавання корисне для організму і які його переваги.

Коли ендорфіни, гормони, які утворюються від стресових факторів і допомагають полегшити біль і покращити самопочуття, з’єднуються з центрами винагороди в мозку, вони спричиняють вивільнення дофаміну. Дослідження з Карлового університету показало, що занурення у холодну воду може збільшити рівень дофаміну на 530%, що робить це однією з найбільших переваг плавання у холодній воді.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона вивчали використання цього методу для лікування багаторічної депресії у молодої жінки, яка не відчувала полегшення від антидепресантів. Після щотижневого плавання у холодній воді вона почала помічати у себе покращення настрою після кожного заняття і стійке зменшення симптомів депресії без вживання ліків протягом року.

Дослідження з Карлового університету показало, що терапія холодною водою може покращити метаболізм – процес, який перетворює їжу на енергію, на цілих 350%. Інше дослідження, проведене в Нідерландах у рамках NUTRIM, показало, що це стається завдяки індукованому холодному термогенезу, коли холодна вода змушує ваше тіло використовувати більше енергії для зміни та підвищення внутрішньої температури.

Прискорення метаболізму має багато переваг для здоров’я, особливо воно ідеально підійде тим, хто хоче схуднути без дієт. Збільшений метаболізм означає, що ваш організм може спалювати більше калорій. Також він стає стійкішим до холоду.

Варто зауважити, що будь-який вид плавання є ефективним кардіо і силовим тренуванням. Просто холодна вода робить рухи більш напруженими, оскільки ваше тіло докладає великих зусиль для збереження тепла.

Деякі дослідження показують, що люди, які часто плавають, менш схильні до певних захворювань і інфекцій. У них покращується сон.

Відомо, що низькі температури часто використовуються як природне знеболення. Наприклад, пакет із льодом — перший засіб для зменшення набряків і спортсмени часто використовують крижані ванни проти м’язових травм. Це підтверджується науковими дослідженнями, зокрема група вчених з Політехнічного університету Гонконгу виявила, що занурення в холодну воду після тренування може допомогти зменшити запалення та біль протягом наступних 24 годин.