В рамках візиту було підписано меморандум про співпрацю з Вінницьким торговельно-економічним інститутом Державного торговельно-економічного університету.Також, за участі Дмитра Лубінця відбувся захід на якому обговорювали стан дотримання прав людини у Вінницькій області.
Виступаючи на громадському обговоренні, Дмитро Лубінець зауважив, що від Вінниччини він має максимально позитивне враження, коли мова йде про дотримання прав людей в тому числі і про права ветеранів.
«Ми нещодавно провели регіональний форум, який був направлений на захист прав ветеранів, і там мали певні обговорення. І за моніторингом усіх областей України ми з’ясували, що у Вінницькій області зараз створений найбільш ефективний та дієвий інструмент з захисту прав ветеранів», – розповів Дмитро Лубінець.
З учасниками заходу Омбудсмен обговорив питання щодо дотримання конституційних прав і свобод людини та громадянина на Вінниччині, зокрема про діяльність з повернення військовополонених на рідну землю. Говорили також про права вимушено переміщених осіб, військовослужбовців та їх родин, про права дітей, а також про права людей, які знаходяться у місцях несвободи, зокрема і російських полонених, які перебувають на території Вінницької області, та інших категорій громадян.
«Традиційно я отримую багато звернень від людей, які проживають на території Вінницької області. З початку року ми отримали 290 звернень. На першому місці це родини військовополонених та вимушено переміщені особи. Наш Офіс має звернення соціальні та економічні, з якими стикаються громадяни, і звичайно є звернення, що стосуються прав дітей. Та попри це, переглянувши усі довідки по напрямках роботи, а їх 9, я не знайшов суттєвих та системних порушень прав людини на Вінниччині.
Звісно, ідеалу не має ніде. Але ми розуміємо в яких умовах ми працюємо. В цілому я побачив що тут відповідні керівники намагаються виправити ситуацію.
По зверненню вимушено переміщених осіб, ми перевірили 160 місць компактного поселення ВПО на території Вінницької області та напрацювали 361 рекомендацію.
Спілкуючись з першою заступницею Вінницької ОВА Наталією Заболотною, ми дізнались що виконано 50% наших рекомендацій. І це не погано. Є області, де стан виконання рекомендацій 10 -15%. Тому, Вінниччина виглядає однією з найкращих в Україні по дотриманню прав людей», - сказав Дмитро Лубінець.
Після зустрічі з представниками ЗМІ, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини відправився, у Вінниці, на зустріч з сім’ями та близькими тих, чиї рідні опинилися у російському полоні або зникли безвісти. За словами Дмитра Лубінця на зустріч зареєструвалося понад 600 сімей.