Допомагав у цьому радник заступника МОУ.

Колишного радника заступника міністра оборони та ексдепутата підозрюють в організації схеми розкрадання понад 10 мільйонів доларів США на закупівлі військової форми для Збройних Сил України.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

За даними слідства, шахрайську схему організували в 2022 році колишній радник ексзаступника Міністра оборони, народний депутат України II-IV скликань та його син. До оборудки залучили іноземця, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності у Франції, Іспанії та інших країнах. Із відкритих джерел відомо, що фігуранти – бізнесмен Роман Баликін (власник групи компаній АТЛ), колишній нардеп Ігор Франчук, його син Ярослав Франчук.

Іноземець-бізнесмен від імені своєї підконтрольної компанії домовився з турецьким текстильним холдингом про виробництво понад 1 мільйона комплектів військової форми за 25,6 мільйона доларів США, користуючись зв’язками з українськими чиновниками та політиками.

У 2022 році цією компанією з Міністерством оборони України було укладено угоди за завищеною ціною на суму понад 35 мільйонів доларів США. Різницю в 10 мільйонів доларів США учасники планували розподілити між собою.

Після отримання авансу у сумі 10 мільйонів доларів США турецька сторона виконала замовлення та доставила форму до України. Проте іноземець перестав виходити на зв’язок і не сплатив залишок. Кошти учасники шахрайської схеми витрачали на власні потреби.
За місцем проживання фігурантів проведено 38 обшуків, вилучено документи, техніку та інші докази їх протиправної діяльності.

Наразі колишньому раднику ексзаступника Міністра оборони, народному депутат України II-IV скликань та його сину повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Слідчі зазначають, що правоохоронці зібрали достатньо доказів, щоб оголосити зловмисникам про підозру за шахрайство в особливо великих розмірах. Наразі вирішується питання про накладення арешту на їхнє майно та обрання підозрюваним запобіжних заходів.. Учасникам схеми загрожує до 12 років позбавлення волі.

Звісно, якщо їм “не вдасться просочитися за кордон”. Що цілком вірогідно.