Грузинські правоохоронці почали відтісняти антиурядових протестувальників з площі Свободи, а на бічній вулиці, що веде до проспекту Руставелі, увімкнули водомет.
Деякі видання також пишуть про застосування сльозогінного газу.
ЗМІ також публікують кадри жорстких затримань окремих протестувальників, які супроводжуються побиттям.
У відповідь на дії силовиків частина мітингарів запускала петарди, аби стримати їх і дати решті відійти в безпечніше місце.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі засудила дії правоохоронців, назвавши їх “ОМОНом “Грузинської мрії”.
“Сльозогінний газ і водомети застосовувалися непропорційно. Масові арешти і жорстоке поводження”, – написала вона в X (Twitter).
Деякі групи о 7 ранку пройшли маршем до проспекту Важа Пшавела, співаючи гімн.
Нагадаємо, 28 листопада премʼєр-міністр Грузії від партії влади “Грузинська мрія” Іраклій Кобахідзе заявив про відмову Тбілісі прагнути до переговорів про вступ до ЄС “до кінця 2028 року”. Його заява пролунала після схвалення резолюції Європарламенту із закликом не визнавати результат жовтневих парламентських виборів.
Після того під парламентом у столиці почалися акції протесту із сутичками, які жорстко розганяють. Загальна кількість затриманих за цей час перевищує 200 осіб. Акції протесту проходять і в інших містах.
США “чітко дали зрозуміти”, що стурбовані кроками грузинської влади, “щоб звернути зі шляху до більшої інтеграції з Європою, на якому вони перебували і який, як ми знаємо, підтримує грузинський народ”.
Три країни Балтії – Литва, Латвія та Естонія – раніше спільно домовилися про запровадження національних санкцій проти тих, “хто бере участь у придушенні законних протестів у Грузії”.
Серед іншого, під обмеження потрапили міністр внутрішніх справ Грузії Вахтанг Гомелаурі та почесний голова керівної партії Грузії “Грузинська мрія” Бідзіна Іванішвілі.
Згодом про запровадження своїх обмежувальних заходів проти Грузії оголосила Канада.