На фото: Олена Шуляк, голова партії «Слуга Народу», нардеп.
Рій дронів
Держава вже поставила у військо понад мільйон дронів, виготовлення та постачання яких раніше анонсував й обіцяв Президент України Володимир Зеленський. Мова йде про широкий спектр безпілотників: це — глибинні ударні дрони, FPV-камікадзе, розвідувальні коптери, розвідувальні літаки та дрони-крила, а також ударні коптери та літаки. Така широка функціональна специфікація, як пояснюють у партії «Слуга Народу», гарантує надійну підтримку бойовим підрозділам під час виконання різного роду завдань.
Партія «Слуга Народу»: Завдання Президента на виготовлення мільйона дронів виконано на понад 100%.
«Протягом цього року держава планувала поставити Силам оборони України мільйон дронів, і станом на зараз цей показник уже перевищений. Тобто завдання Президента виконано більш ніж на 100%! У цьому процесі, маємо віддати належне, ключову роль відіграли Міністерство оборони та Міністерство цифрової трансформації, із якими, до речі, партія «Слуга Народу» має успішні приклади співпраці якраз у напрямку посилення обороноздатності української армії», — говорять у політичній силі.
«Пекло» для окупантів
Українці вже довели, що є справжніми новаторами в багатьох напрямках виготовлення та застосування дронів різних типів. Держава інвестувала в низку приватних ракетних проєктів та в державні конструкторські бюро. І вже отримала вагомі результати — нові вітчизняні дрони-ракети «Паляниця» та «Пекло». Вони пройшли успішні бойові застосування та вже надійшли в серійне виробництво.
Звісно, точних подробиць про ці два дрони-ракети виробники не розкривають, але на цей час відомо, що «Паляниця» може дістати щонайменше 20 російських військових аеродромів, а «Пекло» — вражати ворожі цілі ще в глибшому тилу — до 700 км.
Під куполом РЕБів
Важливою складовою оборони України на рівні з БпЛА є системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), які «засліплюють» росіян і дають змогу заглушити та посадити їхні дрони, зокрема «FPV-ішки». Саме тому цього року партія «Слуга Народу» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації придбала 2000 систем РЕБ. Уся ця техніка вже давно воює на фронті та зберігає життя тисячам наших військових.
У політичній силі говорять, що перемога України — найголовніший пріоритет, саме тому партія стабільно й системно спрямовує кошти для зміцнення Сил оборони України. Так, за ініціативи очільниці партії Олени Шуляк, протягом повномасштабної війни «Слуга Народу» направила на українську армію 400 млн грн. Кошти спрямували на єдиний рахунок Міноборони. На цю суму закупили не тільки вищезазначені РЕБи, а й вітчизняні протитанкові ракетні комплекси «Стугна-П».
Держава «прокачала» вітчизняну «оборонку» мільярдними інвестиціями. Росіяни це вже відчувають на полі бою — голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
До речі, активно в процес допомоги фронту включаються й депутати «Слуги Народу» в регіонах. Вони не тільки підтримують рішення, що стосуються допомоги Силам оборони, особливо закупівлі дронів і засобів РЕБ, а й самі ініціюють виділення додаткових коштів з обласних і районних бюджетів, а також із бюджетів громад. І на цей час у такий спосіб ними вже ініційовано виділення щонайменше 16,5 млрд грн.
«Від початку повномасштабної війни партія «Слуга Народу» переглянула свої пріоритети, що дало змогу економити значні кошти щорічного партійного державного фінансування й надалі — за ініціативи голови партії Олени Шуляк — спрямовувати їх на підтримку військових і перемогу України. Ми — єдина політична сила, яка в такий спосіб допомагає фронту», — резюмують у партії «Слуга Народу».
Головний принцип у війні: воювати мають технології, тому вся команда влади працює над його втіленням
Президент України Володимир Зеленський приділяє максимум уваги напрямку дронів і РЕБ — їхньому виробництву, фінансуванню, постачанню та застосуванню. Мова йде як про FPV-дрони, які є найбільш затребуваними на фронті, так і про далекобійні безпілотники, які можуть певною мірою замінити ракети глибинної дальності й наносити удари в російському тилу — по нафтобазах, по аеродромах, по їхній енергетиці й іншій інфраструктурі. Держава спрямовує рекордні суми на купівлю дронів, що вже дало змогу виробити анонсований Володимиром Зеленським мільйон дронів на армію і навіть перевиконати завдання. Більше того, нещодавно Президент доручив іще збільшити фінансування бригад для купівлі БпЛА.
Головний принцип у повномасштабній війні звучить так: воювати мають технології, щоб продовжувати максимально зберігати життя та здоров’я наших захисників і захисниць. Тому українська влада продовжує «прокачувати» вітчизняний оборонний комплекс, який стабільно й дедалі швидше розробляє для війська нове озброєння. Працюють пів тисячі підприємств оборонно-промислового комплексу, задіяні 300 тисяч людей. Путінська армія вже відчуває на собі, що їхня агресія має свою ціну!
Ілля СМІРНОВ,
політичний аналітик