Що означає “корейський сценарій”?

Політолог Ігор Рейтерович припускає, що у випадку перемир’я між Україною та Росією підписання угоди може відбутися за “корейським сценарієм”. За його словами, є велика ймовірність, що документ не підписуватиме президент Володимир Зеленський, а це зроблять представники військових структур.

“Путін погодиться підписати будь-яку угоду лише за умови, якщо вона його повністю задовольнить. Але такий сценарій для нас неможливий. Тому, найімовірніше, перемир’я оформлятимуть не політики, а саме військові,” – зазначив Рейтерович в ефірі Radio NV.

Політолог навів приклад Північної та Південної Кореї. У 1953 році угоду про припинення вогню між цими країнами підписували військові, а не політичні лідери. З боку Південної Кореї підписання здійснили американські генерали, оскільки тодішній уряд країни прагнув продовжувати бойові дії.

Рейтерович підкреслив, що цей сценарій може бути застосований і для України. При цьому роль політичного керівництва обмежиться загальною координацією процесу, а сам процес перемир’я, як і в Кореї, може тривати десятиліттями.