Ми вже писали про те, що Верховний Суд за скаргою Національного агентства із за­безпечення якості вищої освіти в Україні на позов ректорки ВНМУ Вікторії Петрушенко взяв до розгляду цю справу. Хоча три вінницьких суди стали на бік Вікторії Петрушенко.

І ось стало відомо, що судді Верховного Суду зайняли кардинально іншу позицію. І Верховний Суд остаточно відмінив рішення Вінницького адміністративного суду та Сьомого апеляційного та дозволив НАЗЯВО розглядати дисертацію В.Петрушенко на предмет виявлення плагіату в її докторській дисертації.

Нагадуємо, що тепер Вікторія Петрушенко є новообраним ректором Вінницького медуніверситету. І, на думку багатьох, саме рішення, які приймали вінницькі судді, як показав ВС — неправомочні, завадили показати реальну картину доброчесності претендентів. І вони вплинули на результат.

Про це вже є офіційне повідомлення в Єдиному реєстрі судових рішень. Відповідні корективи внесені і у історії розгляду скарг до НАЗЯВО.

Якщо раніше в історії розгляду було вказано, що розгляд заборонили у Вінницькому Адміністративному суді, то після рішення Верховного Суду там вказано, що справа Вікторії Петрушенко чекає розгляду ко­місії. Але ще є одна колізія — 26 листопала ще один Він­ницький окружний адміністративний суд під головуванням судді Р.Дмитришиної знову заборонив НАЗЯВО оприлюднення результатів.

Вибачте, але це вже схоже на якесь шоу. Бо як може Верховний Суд по простому питанню — переглянути дисертацію професорки, яка ще й займає таку відповідальну посаду, на предмет плагіату. Тобто, вона, сьогодні ректор, є справжнім титулованим науковцем, прикладом для наслідування, а чи просто плагіатором, махінатором і т.п. То невже самій Вікторії Петрушенко не цікаво і не хочеться довести це і поставити на місце раз і назавжди своїх опонентів. Чи так самовіддано вона та її оточення борються за те, щоб їм закрити рота. Щоб НАЗЯВО не сміло там побачити та оприлюднити той самий плагіат?

Бо ж висновок Верховного Суду у своєму рішенні однозначний. І саме Верховний Суд нагадав план, за яким має діяти МОН у разі виявлення плагіату – подавати висновки до Мі­ністерства для прийняття кадрових рішень.

Але під час цього суддівського шоу під назвою «забороняю — дозволяю діяти державному органу», саме Вікторія Петрушенко та команда, яка прийшла з нею після виборів, якраз і розпочала роботу із кадрових чисток.

Вже не працює проректором з наукової роботи ВНМУ головний її конкурент Олег Власенко. Його, як відомо, із Вікторією Петрушенко у другому турі роз’єднали кілька десятків голосів. Але професора із багаторічним стажем, як вважає багато хто, просто вижили із вузу.

А ось історія із іншим претендентом, конкурентом В. Петрушенко, очільником університетської клініки, взагалі нагадує відверту розправу. І не лише із ним, але й з колективом. Бо працівникам наказали написати заяви за згодою сторін. Тобто на звільнення. А далі візьмуть лише «угодних»?

Андрій Семененко, директор університетської клініки ВНМУ, після першого звільнення виграв суд. То його звільнили вдруге. І вже й дружину.... На черзі останній із кандидатів?

Першою була звільнена опонетка В.Петрушенко Тетяна Супрунова, доцент ВНМУ. Зараз вона судиться із вузом. І вказує на цифру звільнень — сотні працівників. І це не в приватній структурі, а в державному вузі.

цікаво, який закон дав право ректору Петрушенко діяти за принципом «що хочу і як хочу»?

Якщо узагальнити, то так виглядають основні посили до МОЗу від незадоволених діями новообраної очільниці вишу.

«Вона каже, що подруга дружини Зеленського, найближчого його оточення. Місцевих нардепів. І тому нікого не боїться і вершитиме далі що хоче», — розмірковують у своїх зверненнях до редакції її опоненти та незадоволені діяльністю співробітники.

Ми не беремось стверджувати, що це так. Але дуже хочемо, щоб в час, коли захисники на фронті платять кров’ю і життям за незалежну Україну, у нас все-таки діяли закон і Конституція. А не дружбанство і рішалово.

І тому редакція «33-го», всі притомні люди хочуть одного — розкрити ту жадану таємницю, яка стала причиною цих абсурдних судових і решти масових хороводів у країні — Петрушенко списала в когось ту дисертацію, вона плагіаторка та маніпуляторка чи чесна, професійна «надія нації», сумлінне «світило науки». Дайте відповідь — і все!

Досить уже колотити і так наелектризованою країною, звертаємось і до суддів. Чи у ваших руках закон як дишло: куди покрутили — туди і вийшло?

«33-й канал»