Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова, який у вересні 2024 року публічно самовільно залишив свою частину. Таким чином він залишатиметься в СІЗО до 31 січня 2025 року без права внесення застави.

Про це повідомляє “Суспільне” із зали суду.

Прокурор Микола Шелест просив суд продовжити Гнєзділову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 березня, без права внесення застави. Зокрема він вважає, що військовослужбовець може переховуватися від слідства та суду.

Своєю чергою адвокатка Гнезділова, Анастасія Бурковська просила суд пом’якшити запобіжний захід, зокрема, замінити тримання під вартою на домашній арешт.

Сам Гнезділов заявив, що нагадав судді про свою згоду на повернення до військової частини, у якій, за його словами, погодились на його повернення на службу.

“Ми спершу отримали згоду на повернення. Тепер чомусь ми отримали відмову на повернення. Таке враження, що суд намагається максимально затягнути й показати: шановні, з вами всіма так буде”, — розповів він. Тим часом тисячі бійців із СЗЧ повертаються у свої та інші частини. А десятки тисяч досі перебувають у самоволці попри готовність керівництва держави закрити очі на ці проступки. А Гнезділов, по-суті, став цапом-відбувайлом. При тому, що на момент публічного залишення підрозділу йому ще не виповнилось 25 років. Тиким чином він звернув увагу суспільства на подвійні стандарти українського законодавства.

Однак, суд вирішив залишити Гнезділова під вартою до 31 січня 2025 року. При цьому, за словами адвокатки Бурковської, вони отримали обвинувальний акт й далі слухання по суті щодо її підзахисного будуть відбуватися у Дніпрі, за місцем СЗЧ.

Вона додала, що перше судове засідання у справі Гнезділова по суті відбудеться вже у п’ятницю, 10 січня.

Як ми уже повідомляли, 9 жовтня 2024 року, працівники ДБР затримали військовослужбовця 56 окремої мотопіхотної бригади, журналіста і блогера Сергія Гнєзділова, який раніше публічно заявив про СЗЧ і мотивував свій вчинок, посилаючись на законодавство.