Ми вже писали про те, як 26 лютого вінницькі правоохоронці викрили корупційну схему, у якій були задіяні лікарі Козятинської районної лікарні та члени міжрайонної медико-соціальної експертної комісії.
Згідно неї, медики вимагали та отримували неправомірну вигоду за надання групи інвалідності або продовження її. І робили б це далі, якби місцева жителька, в якої вимагали 8 тисяч гривень за групу чоловікові, не звернулась до правоохоронців…
Вже згодом до кабінету головної лікарки МСЕК Ірини Слободянюк зайшла людина із міченими купюрами… Після того забігли правоохоронці й закрили двері. Кажуть, що лікарка втратила свідомість, впала і розбила об батарею голову. Бачили, як у неї ноги трусились. Коли жінка прийшла до тями, її повели до машини. Але вона знову впала. Все це було на території Козятинської ЦРЛ. Після цього її відправили до реанімаційного відділення, тому довгий час не могли обрати міру запобіжного заходу. А ось її колезі обрали “особисте зобов’язання”. Підозрюваним “світило” до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Та днями Козятинський районний суд прийняв зовсім несподіване та унікальне в масштабах області рішення. Ірину Слободянюк визнано винною у отримання 8 тис. грн. від мешканки за підготовку документації для продовження строку дії групи інвалідності.Покарають її лише штрафом у розмірі 17 тис. грн. Активісти вже жартують, що вона їх давно заробила. Більш суровим виглядає інше – лікарці МСЕК на рік заборонили займати посади в лікувально-консультативних комісіях з питань проведення експертизи тимчасової непрацездатності та займатися діяльністю, пов`язаною з проведенням експертиз. То ж поновитись на посаді вона зможе у травні 2019 року. Якщо, звісно, не подасть на апеляцію…
Додамо, що початок 2018 року на Вінниччині виявився справді урожайним на “хабарників”. Зокрема, кілька тижнів тому взяли на гарячому заступника обласного прокурора Олександра Попеско, який просив 6000 доларів за вирішення земельних питань. А керівниця управління дозволів, природоохоронних програм Вінницької ОДА вимагала 40 тисяч гривень за маленьку послугу: дозвіл на викиди в атмосферу продуктів утилізації автомобільних шин. Була дуже обережна, тому гроші навіть в руки не брала, а все перераховувалося на банківські реквізити посередника… Зрештою і до цього ми знали про гучні затримання. Але ось у судах ці справи чомусь раптово здувались…
Вікторія Снігур
Вона тільки посередник,а ті хто вирішує (пані Наталія Чернишук,про котру ,ніхто ніде не пише)дане питання, вирішила звичним для неї способом.якоби пішла на зустріч слідству,яка молодець,і отримала тільки штраф і далі працює на своэму “теплому містечку”ось така у нас судова система (((нажаль