Суддя підвищив собі пенсію до 230 тисяч

Продовжуються викрутаси довоєнної вгодованої української Феміди, яка продовжує торгувати законом і залишається існувати в якійсь паралельній з народом дійсності.

Маємо ще один виклик збуреному війною суспільству. І схоже їх найближчим часом будуть тисячі. І, здається, на владному Олімпі мало кого цікавить, чим це закінчиться?

Ця схема під умовною назвою “ворону – ворону…” вже давно, як іржа роз’їдає Україну і лякає західних партнерів, котрі сподівалися, що війна якось змінить ситуацію. І що, нарешті, всі судді перечитають Конституцію України і зможуть правильно розставити пріоритети. Але маємо те, що маємо.

Словом, колишній суддя Вищого господарського суду України Петро Гончарук домігся підвищення своєї пенсії до 229 906 гривень.

Це рішення ухвалив Київський окружний адміністративний суд, розглянувши позов екссудді.

Згідно з матеріалами справи, Гончарук звернувся до суду через те, що Пенсійний фонд врахував лише його стаж на суддівських посадах, що призвело до пенсії у розмірі 72% від зарплати замість належних 80%. Суддя вимагав додати до стажу строкову службу в радянській армії та період навчання в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка.

Суд задовольнив позов судді вищої інстанції, включивши до стажу:

– 1 рік 11 місяців 23 дні строкової військової служби (з листопада 1974 до листопада 1976 року);
– 2 роки 2 місяці 27 днів (половину строку навчання на юридичному факультеті університету з вересня 1980 по червень 1985 року).

Також суд врахував усі попередні посади Гончарука в судовій системі, включаючи його роботу в Залізничному районному суді Києва, Київському міському суді та Вищому господарському суді.

Тут якось дивно звучить, бо ПФ і без рішення суду включає ці дані у пенсійну справу. Але, певно, для “вагомості аргументів” суд зробив і таке зобов’язання.

Отже, рішення суду зобов’язало Пенсійний фонд провести перерахунок і виплачувати Гончаруку оновлену суму довічного грошового утримання в повному обсязі.

Особливо цікавою ця інформація має стати для 90% українських пенсіонерів, котрі із законним страховим стажем понад 40 років, отримують від справедливої держави аж 3000 гривень на місяць. Тобто, люди хочуть почути з якої логіки одним нараховується пенсія 80% від зарплати, а іншим лише 25.

І ще українським пенсіонерам дуже цікаво, чи так само суд задовольнить їх позови до Пенсійного фонду стосовно навчання у ВИШах та служби у радянській армії. Звісно ж, важливо знати, чому урядове рішення про обмеження максимальних пенсій, так зухвало обходить суддівська недоторкана каста, яка реально вже пробиває дно цинічності на тлі “дефіциту ПФ”?

Користуючись термінологією простих вояків на нулі, збурені зухвалістю народних слуг українці коментують ситуації просто і зрозуміло: “Демотиватор суспільства вже перейшов усі червоні лінії і вкотре показав що прокурорам-інвалідам, продажним ненажерливим суддям, цинічним МСЕківцям та корумпованим високопосадовцям, що крадуть мільярди, на…рати на цю країну. Їм по…уй армія, простий бідний народ, який кладе голови за “їхню ситу справедливість”.

Хіба не зрозуміло, що вони готові в будь-яку мить так само продати Україну і увесь народ в рабство. А для цього вигрібають щодня із куцого бюджету все підряд: гроші на озброєння та боєприпаси, на пенсії для інших пенсіонерів, яким перепадають крихти, і яким вже не вистачає навіть на курячі шиї. Бо кожна вирвана через скорумпований суд двохсоттисячна незаконна пенсія – це недоплачених 1,5 тисячі двом сотням інших простих літніх українських людей.

Здається, що в цій ситуації переважній більшості українських пенсіонерів нічого не залишається, як відповісти державі такою ж “люб’язністю” і засипати європейський суд з прав людини подібними позовами до Пенсійного фонду України. Адже президент вже є.

Але чи пришвидшить вся ця аморальна історія наш вступ до ЄС та НАТО? Чи не доцільніше зараз тим силовим структурам на які покладається контроль за законністю, вгамувати апетити кодла, котре вже остаточно пробиває дно і методично збурює залишки українського народу в одну мить рознести всю цю скорумповану банду. Але, коли починають рубати дрова, то… В такій масовій рубці дров тріски можуть розлетітися дуже далеко.
І що тоді?

Анатолій Петраченко