Пішла у Вічність, у день свого народження 25.03.2025, Сердечна Ніна Петрівна, якій виповнилось 102 роки.

«Заслужена вчителька України», Вчитель від Бога, Ніна Петрівна десятки років дарувала своє тепло, свою увагу дітям.

Ніна Петрівна була вчителем фізкультури.

Саме завдяки їй учні Вінницької школи №1 мали спільне захоплення – СПОРТ.

Ніна Петрівна приглядалась до кожного хлопчика та дівчинки і підбирала їм заняття згідно їх здібностей. Сотні школярів займались спортом дякуючи тому, що їх відвела у секції Ніна Петрівна.

Серед найвідоміших учнів Ніни Петрівни – Рутковська Альбіна – фіналістка, у метанні диску, Олімпійських ігор у Мельбурні.

Рекордсменка (1957 рік) і багаторазова чемпіонка України (1955-1960 р.р.), багаторазова призерка першостей СРСР.

Я теж почав займатись спортом під впливом Ніни Петрівни.

Ніна Петрівна – струнка, з граційною поставою, завжди підтягнута – була взірцем для нас учнів. До останніх днів життя Ніна Петрівна робила вдома фізичні вправи, щодня «набирала метраж» прогулюючись по квартирі.

Ніна Петрівна була талановитим організатором. Вона придумала змагання між класами «Веселі старти» у яких, в різноманітних фізкультурних вправах-естафетах, змагались усі, без винятку, учні кожного класу. Тоді змагальний ажіотаж захопив усіх. Її досвід впроваджували і інші школи.

Ніна Петрівна придумала і впровадила масові гімнастичні паради – змагання на стадіонах. Кожна школа розробляла власну композицію, учні виготовляли атрибути і робили масові вправі на газоні футбольного поля у парку. Комісія міськради визначала переможців.

А естафети по місту на призи газети «Вінницька правда», яка призначалась на 9-те травня! У березні місяці збірна команда школи №1 о 6-й ранку збиралась і йшла на тренування у парк. Адже о 8:00 вже починались уроки в школі. А на завершення, у квітні, ті ж самі тренування були на етапах по місту. Членам естафетної команди дозволялось пропустити перший урок.

Тепло в душі і Свіла Пам’ять про дорогу Вчительку Сердечну Ніну Петрівну.

Нехай знайде спокій її душа.

А ми маємо бути гідними такої Вчительки.

На фото Ніна Петрівна у 60-х роках ХХ-го сторіччя.

Сергій Лютворт